KAMPANYAMIZA DEVAM EDİYORUZ

“Pamukkale ve Laodikya’nın geliri Denizli’ye kalmalıdır” kampanyamızı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a, 28 Mart 2019 tarihinde Denizli ziyareti sırasında gösterme fırsatı bulduk. Pamukkale İlçesi’nin Karahayıt Mahallesi’ndeki Doğa Termal Otel’de Denizlili turizmcilerle akşam yemeğinde buluşan Bakan Mehmet Ersoy’a 1474’üncü günü içeren kampanya yazısını takdim ettim. Bakan Ersoy, “Sen Devam Et” dedi.

Bakan Mehmet Ersoy, Muhammet Karaçay, Şahin Tin

Elbette kampanyamıza devam edeceğiz... Biz, kampanyamıza devam ederken, kişisel beklentimiz yok... Pamukkale ve Laodikya gelirinin Denizli’ye kalmasıdır... Kalan gelir Denizli’ye hizmet olarak dönecektir...

PAMUKKALE’NİN GELİRİ ALT YAPI HİZMETLERİNDE KULLANILIYORDU

Mesleğe başladığımız yıllarda, Pamukkale’den elde edilen gelir, Denizli Valiliği Özel İdare Müdürlüğü eli ile Denizli’nin köylerinde alt yapı hizmetlerinde kullanılırdı. O yıllarda kapı giriş ücretleri yoktu... Sadede Antik Havuz gelirleri vardı... Kapı giriş ücretleri Pamukkale Koruma Amaçlı İmar Planı’nın hayata geçirilmesiyle alınmaya başlandı... Denizli Büyükşehir oluncaya kadar Pamukkale’nin geliri Özel İdare’ye veriliyordu... 2014 yılında Özel İdare kaldırılınca Denizli bu gelirden mahrum edildi... Pamukkale ve Laodikya yerel ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya devam ederken, biz de kampanyamızı inatla sürdüreceğiz...

BAKAN ERSOY, SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE NE ANLATTI!

Denizli’ye 7 yıl aradan sonra ilk kez gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm temsilcileriyle buluştu. Bakan Ersoy, turizmin 81 ilde yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek, "Türkiye’nin her tarafının her noktasının turizmden pay alması gerekiyor. Yine mevcut bölgelerde turizm gelirlerimizi artırmak adına nicelikli turistin yanında nitelikli turisti nasıl getiririz, konaklama dışı harcamasını nasıl arttırırız bunlara da konsantre olmamız gerekiyor. Bakanlık olarak neler yapabiliriz, nelere konsantre olmalıyız, nasıl daha iyi tanıtmalıyız, nasıl daha iyi turizmi çeşitlendirmeliyiz biz onları da konuşmaya geldik. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle birlikte Türkiye’deki turizm hedeflerini büyüttük. Bu bağlamda da ciddi oranda turist beklentilerini, hedeflerini 50 milyondan 70 milyon turiste taşıdık. Bunu da başarabilmek için öncelikli olarak mevcut turizm alanlarımızda yani klasik turizm bölgelerimizde, alanlarımızda sezonu 12 aya nasıl yayılacağı, nasıl genişletileceği önemli. Sonrasında tabi mevcut klasik alanlarımızın dışında 81 vilayete turizmi yaymamız gerekiyor" dedi.

Nilgün Ök, Cahit Özkan, Vali Hasan Karahan, Bakan Mehmet Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yaptığı toplantıya Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, PAÜ Öğretim Üyesi ve Laodikya Kazı Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, Tripolis Antik Kazı Başkanı Doç. Dr. Bahadır Duman ve Denizlili turizmciler katıldı.

“DENİZLİ’Yİ SADECE PAMUKKALE İLE SINIRLAMAYACAĞIZ”

Bakan Ersoy, Pamukkale’nin sadece Denizli’nin değil, Türkiye’nin en önemli turizm yüzlerinden biri olduğunu vurguladı.  Bakan Ersoy, "Yine mevcut bölgelerde turizm gelirlerimizi artırmak adına nicelikli turistin yanında nitelikli turisti nasıl getiririz, konaklama dışı harcamasını nasıl artırırız, bunlara da konsantre olmamız gerekiyor. Sadece lüks otellerle olmuyor veya konaklama fiyatlarını artırarak olmuyor. Konaklama dışı ortamı, alışverişi, kültürel yerlerine olan ilgiyi artıracak organizasyonları artırmamız gerekiyor. Daha fazla cilalayıp ön plana çıkaracağımız ve Denizli’yi de sadece Pamukkale ile sınırlamayacağız. Diğer turistik özelliklerin de ön plana çıktığı onlarla da ayrışan bir turizm beldesi olarak inşallah gelecekteki geliri en yüksek olan önemli turizm şehirlerinden biri haline getireceğimiz bir destinasyon" diye konuştu.

HİSACIKLIOĞLU, KARAKAŞ’I ZİYARET ETTİ

DTO, DTB ve DSO’nun yaptığı “İstihdam Seferberliği” toplantısı için Denizli’ye gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayserili hemşerisi işadamı Kasım Karakaş’ı İtimat Otel’inde ziyaret etti... Başkan Hisarcıklıoğlu, Karakaş Ailesi ile sohbet derken günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi... Denizli’de Kayserilileri bir çatı altında buluşturan Kasım Karakaş’ın, Denizli’deki çalışmalar hakkında Başkan Hisacıklıoğlu’na bilgiler verdiği belirtildi.

Recep Karakaş, Kasım Karakaş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Nuran Karakaş

ATİLLA SEZENER’DEN BİR SEÇİM ANEKDOTU

31 Mart 2019 Pazar günü Yerel seçiminde kullandığımız oylarla 5 yıllığına yöneticilerimizi seçtik... Seçim günü yaşanan anılar, ilerleyen günlerde yazılıp çizilecektir... Denizli Barosu’nun sevilen avukatlarından, yazdığı kitaplar ve köşe yazılarıyla Denizlilileri aydınlatmayı amaçlayan Atilla Sezener, abimiz 31 Mart yerel seçimleri öncesinde “Muhtar Seçimi Sonunda Boşanmalar” üzerine bir anekdotu sosyal medya hesabında paylaştı.

“Adam, muhtar olmak için adaylığını koymuştu. Sandıklar açıldı. Bir oy çıktı. Muhtar adayı ertesi sabah soluğu mahkemede aldı ve boşanma davası açtı.
***
Bir başka adam muhtar olmak üzere adaylığını koydu. Sandıktan iki oy çıktı. Bu sefer karısı boşanma davası açtı. Kadına sordular:
- Neden dava açtın ?.
-Ben kocama oy vermedim. İki oydan biri kendinin ikincisi çoktandır kuşkulandığım metresinden. Ondan dava açtım. Beni aldatmak neymiş görsün.”

DEPREMDE NEDEN KAMU BİNALARI ÇÜRÜK ÇIKAR...?

Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremde ağır hasar alan Acıpayam Kaymakamlık Binası boşaltıldı... Devlet kurumlarının binaları 10 şiddetindeki depreme bile dayanıklı olmalıdır... Denizli’nin deprem kuşağında olduğu gerçeğini unutmamamız lazım... Artçı depremlerden sonra Kaymakamlık binasının boşaltılıyor olması, dikkati kamu binalarının sağlamlığına çevirdi...

Kamu binaları sağlam olacak ki; vatandaşa örnek olacak... Ve soruyoruz, neden kamu binaları çürük çıkıyor? Deprem gerçeğini unutarak yaşadığımız zaman sarsıntılar sonrasında büyük bir sorun yaşıyoruz...

Acıpayam İlçesi’ne ve Denizli’ye geçmiş olsun diyorum...

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1481’İNCİ GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla olur.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE