Büyük Birlik Partisi Denizli 1. Sıra Milletvekili adayı İsmail Karateke ve ekibi, Türk Ocakları Denizli Şubesi'ni ziyaret etti. Denizli Türk Ocakları başkanı Prof. Dr. Turgut Tok tarafından karşılanan Milletvekili adayı İsmail Karateke, "Türk Ocakları, Türk milliyetçiliğini bilimsel ve kültürel manada gelişmesini sağlayan bir yapıya sahiptir" dedi.

Milletvekili adayı İsmail Karateke, 11 Ekim 1924'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Ocağı defterine not düştüğü sözlerden bahsederek başladığı konuşmada, "Türk Ocağı, Türk'ün öz ocağıdır. Türk milletinin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Atalarımız adaleti, sevgiyi, hoşgörüyü, iyiliği ve güzelliği bu dünyada var etmiştir, yaşatmıştır. Bizde Büyük Birlik Partisi olarak adaletin ve hoşgörünün izinden gitmekteyiz. Muhsin başkanımızın doğruluğunu takip etmekteyiz. İnşallah bu seçimde Denizli'de en az 2 vekil çıkaracağız. Ülkemizde ve Denizli'mizde yaşanan sorunların farkındayız. Adalet, Eğitim ve Tarım ile ilgili projelerimizi Denizlili hemşehrilerimize açıkladık ve duyurduk. Biz seçildikten sonra Denizli şehrimize en güzel şekilde hizmet edeceğiz ve Denizli'yi dünyanın güzide şehirlerinden biri yapacağız inşallah" dedi.

Kuruluşu 1912 yılında olan Türk Ocağı'nda bulunmanın bir onur olduğunu belirten İsmail Karateke, Türk Ocağı üyeleriyle bir araya gelerek karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Milletvekili adayı İsmail Karateke; "Türk ocağından öğrenecek çok şeyimiz var. Biz insana dokunuyoruz. Denizli halkımızında oy verirken, adayların duruşuna ve geçmişine baktığını çok iyi biliyoruz. Bizim işimiz doğruluk ve adalet. Bizim gibi gönül insanlarında makam hırsı yoktur. Anadolu insanı bu konuda ariftir. Her şeyi gören hemşehrilerimiz bu seçimde Muhsince duruşlu insanları meclise gönderecektir. Biz Büyük Birlik olarak Denizli halkımıza en güzel şekilde hizmet edeceğiz" dedi.

Büyük Birlik Denizli Milletvekili adayı İsmail Karateke, ziyaret sonrası yaptığı paylaşımda, "Bugün Denizli'de Türk Ocakları Denizli Şubesi'nde Türk'ün ocağındaydık. Türk ocakları Denizli Şubesi Başkanı Sayın Turgut Tok'a bu sıcak karşılama ve hoş sohbet için teşekkür ederiz. Türk Ocağı her türlü değerin üzerindedir ve geleceğe en güzel şekilde taşınmalıdır" dedi.