Denizli yeni bir organize sanayi bölgesine daha kavuşuyor. Denizli Sanayi Odasının meclis toplantısında konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Çivril’de kurulacak olan OSB hakkında bilgi verdi. 1 milyon 240 bin metrekarelik bir alanda başlayan projenin duyurulması ile ön taleplerin alındığını dile getiren Başkan Kasapoğlu, ''Bölgede yaklaşık 600 bin metrekarelik alanda şimdiden ön talepler oluşturuldu. Ön taleplerin oluşturulması ile sayısı 40’ı aşan sanayicimizden ön talep ücretlerini de tahsil etmiş bulunuyoruz. Bu gelişmelerle bölgenin tüzel kişiliğinin oluşması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

Çivril Belediyesi ile projenin ortak yürütüldüğünü belirten Kasapoğlu, ''Çivril Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz sanayi bölgesi projesine taleplerin yoğun olması bölgenin ekonomik yapısına da doğrudan etki edecektir. Bu tür projeler bölgeler nezdinde her açıdan değerlidir.'' dedi.

Merkez Bankası faizi yüzde 45’te sabit tuttu Merkez Bankası faizi yüzde 45’te sabit tuttu

Bölge için Müteşebbis Heyeti oluşturmak için de çalışmaların devam ettiğini aktaran Kasapoğlu, sürecin hızlanması, verimli iş birlikleri ve çalışmaların oluşturulması için ciddiyetle çalıştıklarını aktardı. Ayrıca yeni organize sanayi bölgelerinin İlimize kazandırılması ve Denizli'nin ekonomisine katkı koymasına çokça önem verdiklerini aktararak sözlerini noktaladı.