KEÇECİ 2020’YE YATIRIM MÜJDELERİ İLE GİRDİ

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli’nin olduğu kadar Türkiye’nin de ekonomideki önemli aktörlerinden (simge isimlerinden) biridir. TOBB’da, TAHKİM’de, KOSGEB’de yani; ülke ekonomisi ile ilgili en önemli kurumlarda “adı” olan, “sözü” dinlenen bir STK başkanıdır. Söylediği her söz ekonomi dünyasında etki ve iz bırakır. DSO Başkanı Müjdat Keçeci geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve Denizli Sanayisi’nin problemlerinin dile getirildiği toplantıda Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde bu yıl temelleri atılacak olan Türkiye’nin en büyük sunta fabrikasının müjdesini verdi. Fabrikanın yapımının Denizli ve Çardak’ta işsizlik ve yatırım sorunlarını büyük ölçüde gidereceğini söyledi. DTB Başkanı İbrahim Tefenlili’nin, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na devrettiği toplantıda geceye damga vuran konuşmayı da yine DSO Başkanı Müjdat Keçeci yaptı. Keçeci burada, Türkiye’deki işsizlik problemi, Denizli’deki yatırımlar, Çardak OSB ve Makina İhtisas OSB hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“BİZİM İÇİN EN BÜYÜK İBADET; SANAYİ, ÜRETİM VE İSTİHDAMDIR”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci konuşmasına işsizlik sorununa değinerek başladı. Keçeci; “Türkiye’de en önemli sorun hiç kimse tereddüt etmesin ki işsizlik sorunudur. 4 üniversite öğrencisinden 1’i iş sahibi, 3 kadından 1’i çalışabiliyor. Yüzde 15’e varan işsizlik söz konusu. Bugün biz iş dünyası olarak ve iktidar hayatımızı verdiğimiz gençleri bir baltaya sap etmemiz lazım. Bizim için en büyük ibadet sanayi, üretmek ve istihdam yaratmaktır. Sanayi olarak öncelikli görüyoruz” dedi.

“ÇARDAK OSB ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DENİZLİ’NİN EN BÜYÜK GURURU OLACAK”

Çardak OSB’deki gelişmeleri anlatan Keçeci; “Yıllardır basında da konu olan Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nden bahsetmek gerekirse; bugüne kadar o bölgede OSB’nin yoncasını kim biçecek, arpayı kim biçecek derdi vardı. 13-14 senelik Sanayi Odası başkanlığımda Denizli’de yatırımlar kısıtlıydı. Ama bugün o Çardak OSB’de devasa yatırımlar gerçekleşiyor. Orada yarattığımız değerler ortaya çıkıyor. Yıllardır verdiğimiz mücadele meyvesini veriyor. Artık Çardak OSB’de en az 5 bin istihdam sağlayan, yıllık 500 milyon dolar ihracat yapan sanayi kuruluşları bacasını tüttürüyor göreceğiz. Çardak OSB önümüzdeki günlerde Denizli’nin en büyük gururu olacak” ifadelerini kullandı.

MAKİNA İHTİSAS OSB’NİN KURULUM AŞAMASINDA TÜM İŞLEMLER BİTTİ

Denizli’de makina üreticilerin büyük beklentisi olan Makina İhtisas OSB’deki son durum hakkında bilgi veren Keçeci; “Bugün Denizli’de potansiyeli en yüksek sektör makina sanayisidir. O kadar değerli makina üreticilerimiz var ki yaptıkları kablo makinalarını dünyanın en gelişmiş ülkelerine satıyorlar. Tekstil ve mermer makinalarını İtalya’ya gönderiyor. Ama ne yazık ki bu arkadaşlarımız makinalarını hala sokak ortasında, montajını mahalle aralarında yapıyorlar. İdeal bir fabrikaları yok. Onlarla elele vererek Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş aşamasında bütün işlemlerini bitirdik. Oradaki yapılanma ile yıllardır hayalimiz olan ASELSAN’ı Denizli’ye getireceğiz. Makina İhtisas OSB ile müstakbel otomobil fabrikasının da silah sanayisinin de ürünlerini yapacak konuma geleceğiz” şeklinde konuştu.

“SANAYİCİNİN OLMAZSA OLMAZI; DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI”

Keçeci, sanayicinin en büyük sorununun taşıma olduğunu dile getirerek “Bizim bugün en büyük sorunumuz ise taşımadır. Bugün İzmir’den Denizli’ye 20 dolara mal taşıyoruz. Modern ülkelerde gemi, trenle taşınan ürünler 3-5 dolara taşınıyor. Onun için demir yolu sanayici için olmazsa olmazdır. Demir yolu, deniz yoluna en ucuz şekilde ulaşmasını sağlamak lazım” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SUNTA FABRİKASI ÇARDAK’A KURULUYOR”

Keçeci son olarak Çardak OSB’ye yapılacak olan yeni bir yatırımdan söz etti. Ve, “450 bin metrekareye Türkiye’nin en büyük ağaç işleyen firması AGT; yine Türkiye’nin en büyük sunta fabrikasını kuracak. Denizli’de bu büyüklükte bir fabrika yok. Bu sene de temel atılacak. Böylece Çardak OSB, Denizli’de bugüne kadar olmayan yatırım potansiyelini oluşturacak” dedi.

CHP’DE TÜM GÖZLER 16 ŞUBAT İL KONGRESİNDE

CHP Denizli’de 16 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan İl Kongresi öncesi siyasi kulisler ve “parti içi yarış” tüm sıcaklığı ile yakıcı bir şekilde sürerken, İl Başkan Adayları Mahir Akbaba ile Bülent Nuri Çavuşoğlu saha çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu arada CHP Denizli’de il kongresi öncesi tüm gözler Denizli CHP’nin önde gelen isimleri ve ağır topları; “Ali Marım, Selahattin Koçdemir, Ali Rıza Ertemur, Niyazi Oğuzlar, İsmail Akbaba, Himmet Yavaş, Mehmet Boyar, Ömer Naci Yağcı ve İzzet Arpacı” önemli politik aktörlerin üzerinde.

İşte tam da bu aşamada 1989’da Ali Marım CHP (SHP) Denizli İl Başkanıyken, CHP (SHP) Denizli Merkez İlçe Başkanlığını yürüten İsmail Akbaba’yı geçtiğimiz hafta hukuk bürosunda ziyaret etti. 1989 yılında CHP’nin Denizli Belediye Başkan Adayı olan ve başkan seçilen Ali Marım, adaylığı nedeniyle il başkanlığından ayrılınca CHP Denizli’nin efsane isimlerinden İsmail Akbaba bir süre hem “CHP Merkez İlçe Başkanlığı hem de İl Başkanlığı görevini” birlikte yürüttü. Ve Denizli’de Ali Marım’ı başkanlık seçimine götüren CHP Örgüt Başkanı olarak seçim koordinasyonunun başında oldu.

BABADAN-OĞULA CHP KARDEŞLİĞİ

Ali Marım Başkan seçildikten sonra da Akbaba-Marım ikilisinin birlikte siyasi çalışmaları sürdü. İsmail Akbaba Denizli Belediye Meclisi’nin CHP Grubu’nun dışarıdan Grup Başkanlığı görevi de üstlendi. İşte; Ali Marım ile İsmail Akbaba’nın uzun yıllara dayanan dostluğu şimdi de yine bir seçim öncesi “baba Akbaba’dan, oğul Akbaba’ya” şeklinde bugünlere geldi.

BU DA POLİTİK DOSTLUKLAR SELFİE’Sİ

İsmail Akbaba’nın Hukuk Müşavirliği Ofisi’nde “1988'de İsmail Akbaba ile başlayan dostluk, 2020'de bu kez Mahir Akbaba ile devam etti.” Ali Marım’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyan baba-oğul Akbaba’lar bu buluşmada; Denizli’nin 10 yıl Belediye Başkanlığını yapmış bir isim olan Ali Marım’la uzun uzun dertleştiler. Bu arada fotoğraflar da çektiler.

HAYAT DOSTLARLA GÜZEL...

İsmail Akbaba bu fotoğrafları facebook sosyal medya hesabından “Hayat Dostlerla Güzel” başlığı ve “1988'de İsmail Akbaba ile başlayan dostluk, 2020'de bu kez Mahir Akbaba ile devam ediyor. CHP'nin efsane Başkanı Ali Marım ile Merkez İlçe Başkanı İsmail Akbaba'nın 1988'de başlayan yoldaşlık hukuku ve dostluğu bugün de İl Başkanı Mahir Akbaba'nın adaylığında buluştu...” notuyla paylaştı.

YORUM EKLE