KEŞKE 90 DAKİKA OLSA

Bizler ne zaman futbolun güzel yanlarından bahsedeceğiz. Yok artık bu olmaz dediğimiz ne varsa görüyoruz. Deplasmanda 4-0 yenilen Bursaspor’a tarafta dönüşte tepki gösterdi. Bu çok doğal bir şey, dünyanın her yerinde bu tip olaylar görüyoruz.  Ama otobüsün içinde girip oyunculara bıçaklarla, sopalarla saldırmak ne demektir?

Futbolun her türlü sonuca açık olduğunu ne zaman öğreneceksiniz?  Bursaspor’un kalesini yıllardır koruyan Harun bir daha Bursaspor forması giymeyeceğini açıkladı. Milli takım kalecisini bu duruma düşürecek hale getirdiniz. Yabancı futbolcular ne düşünse yeridir. Yarın birgün Türkiye’den ayrıldıklarında otobüslerini bıçakla basan taraftarlarını unutacaklar mı sanıyorsunuz? Unutmayacaklar. Bu olaylar ülke futbolumuzu her gün geriye itiyor. Bunların önüne ne zaman geçeceksiniz?

Bitmedi.  Bucaspor taraftarı deplasmanda Sivas Belediyespor’a yenilen takımına havaalanında silah çekti. Nasıl bir düşünce anlamıyorum. Buradan da anlatılacak gibi değil. Takım parasını alamadığı için antrenmanları 9 gün boyunca boykot etti.  Sizde çalışmadılar ve yenildiler diye silah çektiniz. Tebrik ederim.

Aylara parasını geriden kazanan futbolcular var. Takımdan ayrılırken parasını bırakıp giden, emeklerini vefa örneği göstererek gidenler var. O zaman kahraman ilan ettiklerinizi, parasını istedi diye hain ilan ediyorsunuz. Futbolu çok sevseler bile para için oynadıklarını unutmayalım.

Velhasıl, böyle bir hafta geçirdik. Ben bir noktaya parmak istiyorum. Denizli’de Kadınlar 3. Lig’de mücadele eden Horozkentspor yükselen bir yıldızdan farksız diye düşünüyorum. Kurulduğunun ilk yılında Türkiye Şampiyonu olmuş. Milli Takıma hele ki bu seviyede 6 tane futbolcu vermiş. Mücadele ettiği ligde bütün karşılaşmalarını kazanmış ve 112 gol atmış. Daha ne yapsınlar değil mi? Ama yapacak çok iş var. Bu takıma sahip çıkıldığında ortaya neler çıkacağını tahmin bile edemiyorum. Onlar için küçük bir tebessüm bile çok değerli, eğer merak ediyorsanız bir hafta sonu kızınızı, eşinizi her kim olursa bir kere olsun izleyin. Sizler için yapılmış güzel bir tribün, sıcak bir ortam var.

Güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız 2 saatinizi Denizli’nin bu çocuklarına ayırın İlbade Kumtepe Sahası’nın çokta güzel bir manzarası var. Tavsiye ederim.

Saygılarımla.

YORUM EKLE