KILIÇDAROĞLU DENİZLİ’Yİ İSTİYOR, DENİZLİ ONLARI

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde gözünü diktiği ve “bu illeri alacağız” diye sık sık açıklamalar yaptığı Büyükşehirler arasında yer alan Denizli dün, Hürriyet Gazetesi’nin yayınladığı bir haberle adeta baş gündem oldu. Hürriyet’in haberine göre; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a önceki gün başta 3 büyük kent olmak üzere belediye başkan adaylarıyla ilgili anket sonuçları sunuldu. Sunulan anketler arasında Denizli’de vardı. Aynı haberde; “Anketlerde İstanbul, Ankara ve İzmir için Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Mehmet Özhaseki isimleri çıktı. Denizli’de ise Nihat Zeybekci ön sırada” denildi.

DÖNEN DÖNSÜN, ZEYBEKCİ DÖNMEZ YOLUNDAN

Bu kulis ve yorum haberi biz de Denizli’nin politik diline çevirelim istedik. “Denizli’de Nihat Zeybekci neyse, Osman Zolan da odur. Onlardan biri usta, diğeri onun çırağıdır. Bu iki isim hiçbir zaman birbirinin omzuna basmaz, onu aşağıya çekmez. Aksine onlardan her biri diğerini omuzlarında taşır. İkisinin de en yakınında ve hemen arkasında her daim diğeri olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bir şey beyazsa; ikisi birden beyaz, siyahsa; ikisi birden siyah der. Kısacası Denizli’de herkes onları “Osman Zeybekci (!) ve Nihat Zolan (!) olarak bilir. Zeybekci Zolan’a, bir kere; “Bu kentin başkanı sensin” dediyse; artık o, hep öyledir..

Peki, bu durum da ne olur? Başkan Zolan büyükşehirde ikinci dönem “yeniden” demek için iki yıldır kesintisiz çalışma ve hazırlıklar yürütürken, Bakan Zeybekci  bir kez daha başkan adaylığına soyunur mu? Kendi yetiştirdiği yoldaşından; kendi elleri ile teslim ettiği, devrettiği başkanlık koltuğunu “artık emaneti geri istiyorum” deyip yeniden talepkar olur mu? Bizce Zeybekci ve Zolan birlikte yine şunu söyleyeceklerdir; “Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan..”Ayrıntılar önümüzdeki günlerde bu köşede..

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MELİKE BASMACI’YI GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI

”Yazmalı Efe” ünvanıyla tanınan CHP Denizli eski Milletvekili Melike Basmacı CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarafından Ankara’ya parti genel merkezine davet edildi. Melike Basmacı, 9 Kasım Cuma günü Saat; 14.00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Melike Basmacı’ya Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili bir teklifte bulunacağı belirtiliyor.

YORUM EKLE