KILIÇDAROĞLU’DAN BABABALIM AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde “Millet İttifakı’nın” kazandığı ve CHP’li Başkanlarca yönetilen 5 Denizli ilçe belediyeyisini ziyaret etti ve bu ilçelerde vatandaşlara teşekkürlerini mini mitinglerle bizzat iletti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sırasıyla; Babadağ, Merkezefendi, Serinhisar, Honaz ve Bozkurt ilçelerine uğradı ve buralarda halkla kucaklaştı. Kılıçdaroğlu Denizli ziyaretlerinde ve katıldığı etkinliklerde coşku ile karşılandı. Kazım Arslan Parkı açılışı ve Bababalım Ailesi’ne taziye ziyareti CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Denizli’de gerçekleştirdiği “vefa hareketleri” oldu.

KILIÇDAROĞLU’DAN BABABALIM AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süre önce hayata veda eden Pamukkale Turizm'in kurucularından Cafer Sadık Bababalım’ın evini ziyaret etti ve Bababalım Ailesi’ne taziyede bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ilk meclisin ilk milletvekillerinden olan ve Atatürk’ün yakın çalışma arkadaşı Hüseyin Mazlum Bababalım’ın torunu Cafer Sadık Bababalım’ı kaybeden aile üyelerine başsağlığı diledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’deki CHP’li 5 Belediye Başkanlığını kapsayan ziyaret programında; Türkiye’nin en önemli karayolu taşımacılık firmalarından biri olan Pamukkale Turizm kurucularından olan ve bir süre önce vefat eden Cafer Sadık Bababalım’ın ailesine uğramayı da ihmal etmedi. Babasını kaybeden İşadamı Mazlum Bababalım ve Bababalım Ailesi; Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini memnuniyetle karşıladı ve teşekkür etti. Birinci Meclis'te milletvekili olan Hüseyin Mazlum Bababalım'ın 5 Şubat 1931'de Denizli ziyaretinde Atatürk'e sunup onay aldığı, ancak 1962'de hayata geçirilen kara yolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fikrini; torunları Cafer Sadık, Turan ve Turgut Bababalım gerçekleştirmişti.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 22 EYLÜL’DE

Süslü Kadınlar bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri bisiklet turuna hazır. 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikte kadınlar süslenip, en güzel kıyafetlerini giyecek, “egsoz kokusuna karşı sabun kokusu” sloganıyla bisikletleri ile şehir turu atacak.

2013 yılında İzmir’de bisiklet kullanımını özendirmek, kent trafiğinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, en önemlisi de iklim değişikliğine olumsuz katkı yapan egsoz gazlarına dikkat çekmek amacıyla başlatılan etkinlik her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu yıl 3. Sü gerçekleştirilecek olan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 14 ülke ve 112 şehirde aynı anda düzenleniyor. Denizli’deki “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 22 Eylül Pazar Günü Saat; 17.00’de Forum Çamlık Önünden başlayacak. Süslü kadınlar yarım Denizli turu attıktan sonra turlarını Delikliçınar’da sonlandıracak. Denizli’de 3 yıldır gerçekleştirilen bu çevreci etkinliğine bu yıl 300’e yakın bisikletli kadının katılması bekleniyor.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BİLDİRGESİ;

“Çünkü Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir” teması ile gerçekleştirilen etkinliğin bir de bildirgesi var. İşte o maddeler;

* Süslü Kadınlar Bisiklet Turu onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan bir bisikletli kadın etkinliğidir.

* 2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Gününde yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın bir çok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir.

* Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

*Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir.

* İklim Değişikliği var ve biz bisikleti bir gezegenin sorunlarına bir çözüm olarak görüyoruz. Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmenin adımını atıyoruz.

*Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılıyor ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından destekleniyor.

* Tur için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin.

* Ücretsizdir.

* Lütfen etkinlikte sadece kendinizi temsil edin. Siyasi bir eylem değildir.

*Tur yavaş ve kısa mesafedir.

*Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz.

YORUM EKLE