KIZILAY BAŞKANI OTÇU REKORA KOŞUYOR…

Denizli’de Kızılay altın çağını yaşıyor… “Tatlı dil yılına deliğinden çıkartır” diye bir Atasözümüz var… Denizli Kızılay Derneği Başkanı Erdal Otçu’nun muhabbeti dostları tarafından çok sevilir… Başkan Otçu, dostlarının yanında yaptığı espriler ise bazen yılanı deliğinden çıkartır… Mesela; Otçu çok sert olduğu için “Sert Erkek Kahvesi” içer… Bu kahve sade ve süvari olarak gelir… Sözümüz Kızılay… Kızılay doğal afetlerde yanı başımızdaki dostumuzdur… Her zaman bir dostumuzun olduğunu bilmek insanı rahatlatır… Başkan Otçu, çocuklara Kızılay’ı anlatıyor… Çocuklara anlatılanlar, gelecekte iyilik meleklerinin çoğalacağı anlamına geliyor… Kızılay Kan Merkezi 18’inci Bölge olmasını Başkan Erdal Otçu göğsünü gere gere anlatıyor… Bölge olmak demek, sorunların çözümünde ilk basamağın aşılması demektir… Denizli Bölge Müdürlükleri anlamında çok fakirdir…Bölge Müdürlükleri hep komşu illerimizdedir..

Başkan Otçu’nun verdiği habere göre; Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 18’inci Bölge Kan Merkezi’nin ismi “Güney Ege Bölge Kan Merkezi” olarak belirlendi.  Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü’ne Ordu’dan Dr. Cengiz Dönmez 1 Aralık’ta, Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Dr. İbrahim Ünlü  ise 15 Kasım 2017 günü göreve başlıyor.

“MÜSTAKİL BİR KAN MERKEZİ OLARAK FAALİYETE BAŞLAYACAĞIZ”
Denizli Kızılay Deneği Başkanı Erdal Otçu; “Denizli Büyükşehir Belediyesi yıllar önce Karahasanlı Bölgesi’nden bize arsa tahsisinde bulunmuştu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Arsa olarak bağışlandıktan sonra Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile temasa geçildi. Orada hem Bölge Kan Merkezi Hem de Bölge Kan Merkezi olması için görüşmeler yapıldı. Netice olarak Türkiye’nin 18’inci kan merkezi olması üzerinde mutabakat sağlandı. Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü burada Türkiye’nin 18’inci Bölge Kan Merkezi binasını inşa etti. İsmini de Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak koydu. Önümüzdeki günlerde hem Bölge Kan Merkezi Müdürü hem de Kan Bağış Merkezi Müdürleri Denizli’ye gelecek. Her ikisi de birden çalışmaya başlayacaklar. 15 Kasım ve 1 Aralık’ta göreve başlamalarını bekliyoruz. İki müdürümüz de göreve başladıktan sonra artık Uşak ve Marmaris Kan Bağış Merkezleri bağlanmış olacak. Biz de müstakil bir kan merkezi olarak faaliyete başlayacağız” dedi.


“DENİZLİ ARTIK KIZILAY İÇİN DE BÜYÜK ÖNEM KAZANMIŞ VAZİYETTEDİR”
Başkan Otçu, “Bundan önce İzmir’deki Ege Bölgesi Kan Merkezi’ne bağlıydık. Şimdi artık kendimiz müstakil ve münferit kan merkezi haline geliyoruz. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun. Denizli Ege Bölgesi’nin en büyük Yerel Afet Müdahale Lojistik Deposu’na sahip idi. Buna İzmir de dahil. Serinhisar İlçemizde İzmir’den de büyük bir depomuz var. Şimdi de kan merkezi açısından Türkiye’nin 18’inci kan merkezi haline gelince Kızılay için de Denizli artık daha büyük önem kazanmış vaziyettedir” diye konuştu.

“ARAKAN’A YARDIM KONUSUNDA 5’İNCİ SIRADAYIZ”
Otçu, “Bağışlarda da Denizli Kızılay Şubesi kendisine düşen gayreti göstererek ön sıralara çıkıyor” diyor. Başkan Otçu, “Kurban Bayramı’nda kurban vekaletlerinde Denizli, 92uncu sırada yer almıştı. Arakan’a yaptığımız bağış kampanyasında Türkiye’deki Kızılay Şubeleri arasında 5’inci sıraya kadar çıktık. Şu anda Türkiye genelinde 350’ye yakın şube var. Bunların içinde Arakan konusunda 5’inciliğe kadar çıkmak, kurban konusunda da 9’uncuğa kadar çıkmak çok önemli. Denizli halkına çok çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu… Kızılay Derneği Başkanı Erdal Otçu’ya destek olalım…

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 981’İNCİ GÜNÜDÜR…
Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin
gelirleri, Denizli’ye kalmıyor. Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE