KOMŞU BAŞKAN’DAN GÖNDERME “DENİZLİ’Yİ ALACAĞIZ”

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da yaşanan olayların ardından CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na destek ziyaretinde bulundu. Sancar’ın ziyaretinde CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu Denizli’ye bir mesaj gönderdi ve “Denizli’yi alacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Aydın kent meydanında yaşanan olaylar sonrasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na destek ziyaretinde bulundu. Tüm Aydınlıların Çerçioğlu’nun çalışmalarından son derece memnun olduğunu kaydeden Sancar, “Aydın halkı mutlu ve başkanına güveniyor. Bunu iki kez oylarını artırarak da gösterdi. Şunun bilinmesini isterim ki Çerçioğlu yalnız değildir. Sayın Genel Başkanımızın da bu başarılı çalışmayı görerek ilk açıkladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Başkan’dır” dedi. Ziyaretten dolayı oldukça mutlu olduğunu kaydeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da nazik ziyareti nedeniyle Sancar’a teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu, “Aydın’daki başarılı belediyecilik anlayışımız bir sonraki dönem umarım ki komşu ilimiz Denizli’de de hayat bulacak. Denizli’yi 2019 seçimlerinde mutlaka alacağımıza inanıyorum. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

TEOMAN SANCAR SANKİ YEREL SEÇİM TURUNDA
“CHP’nin Denizli Büyükşehir ve Pamukkale ile Merkezefendi İlçe Belediye Başkan Adayları ‘derin kulislerde’ belli oldu! Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar isimleri son politik kulis haberlerinin ardından sanki, yerel seçimler öncesi en çok konuşulan CHP’li müstakbel aday isimleri; Adnan Keskin ve Melike Basmacı’nın önüne geçti..” 

Yukarıdaki alıntı bu köşede son dönemde yazdığımız “CHP’nin Denizli İçin Yerel Seçim Senaryosu” kulislerinden bir alıntı. En son “Topuklu Efe” ünvanı ile anılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın bu gezi ve turları bize ve bizim yazılarımıza ve siyasi kulislere destek olur nitelikteydi.

CHP “BİR KADIN EFE ÖYKÜSÜ” DE DENİZLİ İÇİN Mİ PLANLIYOR?
Yani; “sanki Sancar, yerel seçimlerle ilgili bir hazırlık yapıyor ve yerel seçimler öncesi dikkat çeken görüşmeleri yapıyor” gibiydi. Ne de olsa Aydın’ın “Topuklu Efe’si” Başkan Çerçioğlu varsa, Denizli’nin de “Yazmalı Efe’si” eski vekil Melike Basmacı’sı ile PM Üyesi, Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’sı var.. Belki CHP’de kadın politikacılarla; Aydın’dan sonra bir “Kadın Efe” öyküsü de  Denizli için düşünülüyor.

CHP İL BAŞKANI AKBABA’DAN ÇARPICI BAYRAM AÇIKLAMALARI
CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba geçtiğimiz kurban bayramında iki ayrı açıklama ile dikkat çekti. Akbaba açıklamasına; “B açıklamayı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin her şeyden önce, her şeyden öte anne sıfatına haiz olmuş kadınların 700 haftalık sessiz çığlıkları nedeniyle yapıyorum” diye başladı.
Akbaba; "Cumartesi Anneleri, her şeyden önce, her şeyden öte anne sıfatına haiz olmuş kadınlardır. Psikolojileri altüst olmuş insanlardır. Her ne olursa olsun, içlerinin alev alev yandığı aşikar olan bu anneler, evlatları için bir şeyler yapabilmek, ellerinden geldiğince seslerini duyurabilmek adına toplanırlar her cumartesi günü. Onları oraya getiren evlat özlemidir, bilinmez kimbilir evlatları ne için terketmiştir; terör, açlık, öfke, para, dava... Onlar ki hayırsız evlat yetiştirmişlerdir, hor görülürler, hain anası grubu olarak addedilirler ve kimilerine göre hak etmektedirler tabi ki bu ünvanı” diye devam etti.

“DUY BUNU DEVLET BABA”
CHP İl Başkanı Akbaba duygu yüklü açıklamasında devamla şöyle dedi; “Ama onların her şeyden önce anne olduğu kimilerinin akıllarına gelmez, en acı olan da bu olsa gerek görmek ve anlamak isteyene elbet. Bir zamanlar bu ülkede çok kan aktı, çok acı yaşandı. Acının o günkü annelerinin adı Cumartesi Anneleriydi, sonra bu acılara asker annelerinin şehit annelerinin acıları eklendi, bugün başka başka anneler ekleniyor. Tam acılarımız sonlanıyor derken yeni acılar en son ihtiyacımız olan şey. Bir annenin yavrusudur çocuk, hepimizin çocuğu var ve çocuklarımızın yeri annelerinin, ailelerinin yanıdır. Bir çocuğun eğitiminde devlet, okul, anne elele vermeli, toplumda daha fazla acılı anne yaratmadan geleceğimizi sağlam nesiller üzerine inşa edebilmelidir. Aksi halde değil 700 hafta 7.000 hafta, nesiller boyu sürecektir annelerin boyun bükmeleri. Duy bunu devlet baba.."

CEZAEVİNDE BAYRAM GÖRÜŞMESİ VE “BUGÜN GÖRÜŞ GÜNÜMÜZ” TÜRKÜSÜ
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, kurban bayramı sürecinde tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu ve parti meclis üyesi Eren Erdem'in “tutuklu geçirdikleri bayram” nedeniyle de bir yazı kaleme aldı.
“Günlerden bir gün sarısıcak yazın ve bayramın sonuna doğru, gün güneşliydi, güneş yine masumlara gülümsüyordu, içlerini ısıtıyordu ki o gün bu iki isim Enis ve Eren bizim kalplerimizde ve fikirlerimizde çoktan azad olmuş, özgür ruhlardı. Bizler bunu dile getirecek, yazıya dökecek, söyleyecek cesarete sahip olanlardandık. Birileri dikilse de güneşin ve de özgürlüğün karşısına silemezlerdi görmüş geçirmiş ve yaşamış olan Enis'le Eren'in yüzündeki yaşam izlerini. Ve gazetelerde o sabah bir fotoğraf siyah beyaz bir İstanbul hatırası: Analar babalar çocuklar sarmaş dolaş. Gülerken ağlayan bir yüz, bir sevgili ya da bir eş, elinde bir tutam çiçek tutan küçük kız. Kimi mutlu gibi, kimi tedirgin, sen gibi yaşlı, ben gibi genç kimi… Kıyısında yürümedeyken hayatın, sevmedeyken yağmuru cezaevinde bayram görüşmesi… Belki de bu insanlara; en güzeli yazdır, bayramdır diyen ve düşünen insanlara ve belki de yazın sıcağında yalnızlıktan üşüyen insanlara; hiçbir kere hayat bayram olmayacaktı bir daha.

***

Enis, Eren bugün canınız çok sıkkın, herşey size zor geliyor olabilir, bugün duyduğunuz haberler size utanç veriyor olabilir, bugün din ve ırk uğruna cinayet işleniyor olabilir, günlerin getirdiği açlık ve gözyaşı olabilir. Sanki hepimiz hiç bilmediğimiz bir kaos içindeyiz kimbilir, günlerin getirdiği, insanlığın yitirdikleri, sanki hiç umut yok, çok yorgunsunuz. Ama insanız hep umut ediyoruz ve bir tek mücadele kaybedilir; o da terk edilen mücadeledir, bunu da en iyi siz biliyorsunuz. Ne olursa olsun umut etmeye, doğru bildiğinize inanmaya, yaşamaya mecbursunuz ve biz sizi yalnız bırakmıyoruz, biz tam 15 milyonuz, selam olsun...”

HASRET GÜLTEKİN’DEN EZGİ’NİN GÜNLÜĞÜ’NE
CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın bayram ve açık görüşler nedeniyle yazdığı bu duygusal yazıya katkı olsun diye biz de; Enver Gökçe’nin “Görüş Günü” şiiri ve aynı şiirin Hasret Gültekin ve Ezgi’nin Günlüğü’nün sesinden yorumlarıyla dinleyin demeden geçemiyoruz.. “Bugün görüş günümüz / Dost kardeş bir arada.. / Telden tele Mendil salla el salla, merhaba! / İzin olsun hapisane içinde / Seni

Senden sormalara doyamam / Yarım döner cıgaranın ateşi/  Gitme dayanamam.. (ENVER GÖKÇE)”

 

YORUM EKLE