Aşı çalışmalarında rekor sayı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 15 Haziran 2021 Salı Günü yapılan aşı çalışmaları hakkında “1 milyon 240 bin 311. sizce nedir? 24 saat içinde bu kadar doz aşı, randevu alıp aşı olan bu kadar insan” dedi.

Aşı çalışmalarında rekor sayı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadele tüm hızıyla sürerken, Türkiye’de haziran ayı itibariyle aşı çalışmaları hız kazandı. Sağlık Bakanlığı, 40 yaş üzeri ve ardından tüm SGK’lı çalışanlara yönelik Kovid-19 aşılama başlatması müjdesi verdi. Bakanlık tarafından yapılan açılamanın ardından, vatandaşlar aşı olmak üzere hastane ve aile sağlık merkezlerinin yolunu tuttu.

“Bir milyonuncu aşının yeri Ankara”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından aşı çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı. Bakan Koca; “1 milyon doz aşı hedefine az önce ulaştık. Bir milyonuncu aşının yeri Ankara, aşı olan arkadaşımız 48 yaşında. Hatice kardeşim, günün kahramanı olduğunun farkında mısın?” dedi.

“1 milyon 240 bin 311 sizce nedir?”

15 Haziran Salı Günü’ne ait aşı çalışmalarındaki rakamları da paylaşan Bakan Koca; “1 milyon 240 bin 311 sizce nedir? 24 saat içinde bu kadar doz aşı, randevu alıp aşı olan bu kadar insan. Önümüzdeki günler için güven. Sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER