Baba ve oğlu farklı şehirlerde aynı gün korona virüsten öldü

Denizli'de emekli Mehmet Çakır (87) ile İzmir'de yaşayan oğlu Hasan Ali Çakır (57), yakalandıkları korona virüs nedeniyle aynı gün yaşamlarını yitirdi.

Baba ve oğlu farklı şehirlerde aynı gün korona virüsten öldü

İzmir'de TCDD Araç Bakım Servis Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hasan Ali Çakır, 10 gün önce boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Çakır'a yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı. Evinde karantinaya alınan Çakır, durumu ağırlaşınca Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Çakır'ın Denizli'nin Çardak İlçesi Söğüt Mahallesi'nde yaşayan babası emekli işçi Mehmet Çakır'a ise 1 hafta önce, öksürük ve halsizlik şikayetiyle gittiği Denizli Devlet Hastanesi'nde, korona virüs tanısı konuldu. Evinde tedavi altına alınan 3 çocuk babası Mehmet Çakır da hastalığının ağırlaşması üzerine Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

BABA VE OĞLU AYNI GÜN ÖLDÜ

Farklı şehirlerde korona virüs tedavisi gören baba-oğuldan Hasan Ali Çakır, 30 Kasım akşamı yaşamını yitirdi. Baba Mehmet Çakır da öldüğünden habersiz olduğu oğlundan 2 saat sonra hayatını kaybetti. Söğüt Mahallesi'nde yaşayan eski muhtar Altan Yıldız, baba-oğulun ölümünün büyük üzüntü yaşattığını söyleyerek, "Sela okununca Mehmet Çakır'ın hayatını kaybettiğini sanmıştık. Meğer İzmir'deki oğlu Hasan Ali Çakır korona virüs nedeniyle ölmüş. Oğlundan yarım saat sonra da Mehmet Çakır'ın selası okundu. Baba ve oğlunun ölümü bizi derinden üzdü" dedi. Mehmet ve Hasan Ali Çakır, Denizli'nin Merkezefendi İlçesi’ndeki Çakmak Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Papa
Ali Papa - 1 yıl Önce

Son haftalarda okuduğum, duyduğum, coronadan ölenlerin büyük bir kısmında hikaye aynı:Evinde karantinadaydan ağırlaşan ve hastaneye kaldırılıp aynı gün veya birkaç gün içinde ölen. Ölümcül hale gelmeden hastaneye kaldırılsalar, büyük bir kısmı belkide ölmeyecek hastaları kaybediyoruz. Çok acil bir sağlık bakanına ihtiyaç var. Halihazırdaki maalesef çok çok ağır metal yorgunu. Faydasından çok zararlı olmaya başlayalı bayağı zaman oldu.

SIRADAKİ HABER