Babadağ’da korona önlemi arttırıldı, kiralar ertelendi

Babadağ Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar tarafından yoğun kullanılan alanlarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor. Öte yandan belediyeye ait işletmelerde bulunan kiracıların korona virüs nedeni ile oluşan ekonomik yükten en az etkilenmesi için 2 ay süre ile kiraları ertelendi.

Babadağ’da korona önlemi arttırıldı, kiralar ertelendi

Babadağ Belediyesi, Çin’de başlayıp dünyanın dört bir yanına yayılan korona virüse karşı hijyen önlemlerini aldı. Türkiye’deki korona virüs vakalarının açıklanmasının ardından Belediye Başkanı Ali Atlı’nın talimatıyla hazırlıklara başlayan belediye ekipleri; okulları, park çevrelerini, ibadethaneleri, öğrenci yurtlarını, sosyal hizmet binalarını, resmi hizmet veren tüm kurumları, otobüs duraklarını, dolmuşları, belediyeye ait dükkanları, spor merkezlerini özel solüsyonlar ile dezenfekte ederek, insanların toplu halde bulunduğu mekanları bakteri ve virüslerden arındırdı. Belediye hizmet binasında hijyen çalışmalarını artıran ekipler, düzenli aralıklarla yapılan temizliğin yanı sıra bina içerisinde yurttaşların kullanımı amacıyla her kata dezenfektan yerleştirdi.

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Atlı; “Virüsten korunmak için bütün önlemleri aldık. Belediye ekiplerimiz tüm köylerimiz de dahil olmak üzere ilçemizin dört bir yanında dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Babadağlı vatandaşlarımızın virüsten korunması için dezenfekte çalışmalarımız sürecek. Virüsten bir vatandaşımız kaybettik, hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kötü günleri minimum kayıpla geçirmek için yerel yönetim olarak biz elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızın da aynı duyarlılık ile sosyal izolayonu sağlamasını umut ediyorum. Kötü günleri geride bırakana kadar tedbiri elden bırakmamalıyız” dedi.

KİRALAR 2 AY ERTELENDİ

Belediyeye ait işletmelerde bulunan kiracıların korona virüs nedeni ile oluşan ekonomik yükten en az etkilenmesi için 2 ay süre ile kiralarının ertelendiğini belirten Başkan Atlı, alınacak ekonomik tedbirlere de katkı sunacaklarının altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221