Bilim Kurulu üyesi tarih verdi! İşte o açıklama!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk, korona virüs salgını hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Korona virüs salgın için 24 Temmuz tarihine dikkat çeken Öztürk, vaka sayısında 500'ün altına inebileceğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi tarih verdi! İşte o açıklama!

Korona virüs salgını hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk tarih verdi. Konu hakkındaki açıklamalarında 20 – 24 Temmuz döneminde vaka sayısı olarak 500’ün altına inebileceğimizi ifade ederek birden insanların değişebildiğini belirtti.

RECEP ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Recep Öztürk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

“Mayısın birinci haftasını hatırlayalım 780’e inen vaka sayısı var. O eğilimin devam edeceğini düşünerek rakamlar veriyorsunuz, o eğilim devam etseydi doğal olarak bugün 100’ün altında bir rakamla karşılaşacaktık. Bugün İspanya’da yine 800-900 vakaları var.

“YENİ NORMALİN YENİSİNİ İHMAL ETTİK”

Biz yeni normal dönemin yenisini, dünyadaki insanlar olarak ihmal ettik. Normal dönem olarak algıladık. Ev ziyafetlerinden, asker uğurlama törenlerine kadar, parklarda toplantılar, düğünler, en son televizyon programında istenmeyen yakın temaslar, bütün bunların bir bedeli olacaktı. Kuralları ne kadar ihlal ederseniz karşınıza hasta sayıları olarak geliyor.

“500’ÜN ALTINA İNEBİLİRİZ”

Şu andaki eğilime göre 20-24 Temmuzlar civarında 500’ün altına inebiliriz. Ama birden insanlar değişebiliyor. Takımınız şampiyon oluyor, birden sanki bu kurallar geçerli değil hale geliyor. Halbuki bu salgının 2021’i kapsayacağı net şekilde belirtiliyor. İkinci dalga belirtiliyor. İran günde 2500 vaka görmeye devam ediyor”

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211