Çal’da korona seferberliği!

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan korona virüs salgını nedeniyle Türkiye’de de alarma geçildi. Denizli’nin Çal İlçesi’nde belediye hizmet binası, kaymakamlık başta olmak üzere tüm kamu binalarında ilaçlama çalışması yapıldı. Pazar yerleri, spor salonu, huzurevi ve camilerde de ilaçlama çalışması başladı.

Çal’da korona seferberliği!

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan korona virüs salgını nedeniyle Türkiye’de de alarma geçildi.

Denizli’nin Çal İlçesi’nde belediye hizmet binası, kaymakamlık başta olmak üzere tüm kamu binalarında ilaçlama çalışması yapıldı.

Pazar yerleri, spor salonu, huzurevi ve camilerde de ilaçlama çalışması başladı.  Okullar ve toplu taşıma araçlarında da korona virüsüne karşı dezenfeksiyon çalışmalarının yapılacağı Çal’da, virüse karşı tüm önlemler alınmış bulunuyor. Çal Belediyesi Zabita ekipleri, geçtiğimiz günlerde de market ve Pazar yerlerinde fiyat denetimi yapmıştı.

“ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ”

Korona virüse karşı gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çok dikkat etmemiz gereken bir süreç yaşıyoruz. Biz ilaçlama çalışmalarını yapıyoruz. Devlet yöneticileri ile bilim kurullarının talimatları doğrultusunda vatandaşlarımız da virüse karşı gereken önlemleri almalı ve ülkemiz, en az hasarla bu işten kurtulmalıdır. Vatandaşlarımızda yetkililerin yaptığı uyarıları ciddiye almalıdır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris savklrant
İdris savklrant - 13 ay Önce

Teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211