Denizli aşı haritasında maviye döndü

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan son verilere göre Denizli 18 yaş üstü nüfus ile en fazla Covit-19 aşısı uygulanan 21. il olurken, aşı Haritasında Denizli’nin rengi maviye döndü.

Denizli aşı haritasında maviye döndü

Denizli, Türkiye genelinde en fazla aşı yapılan iller arasına girdi. Aşı haritasında Denizli’nin rengi maviye döndü. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre Denizli 18 yaş üstü nüfus ile en fazla Covit-19 aşısı uygulanan 21. il oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından en fazla Covit-19 aşısı yapılan illerin güncellenmiş tablosu açıklandı. Aşı oranı yüzde 75’i geçen iller arasında bu hafta Denizli de yer aldı ve haritada Denizli mavi renge geçti. Açıklanan yeni verilerde Denizli’deki aşılama oranının yüzde 75.4 olduğu açıklandı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, “Çok çalıştık, çabaladık, gece-gündüz demeden aşılama çalışmalarını yürüttük. Ve bugün Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan COVID-19 Aşı Bilgilendirme Platformunda %75,4 lük oranla ‘MAVİ’ iller arasında yer aldık. Emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza ve aşı çalışmalarına destek veren vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler” diye yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER