Denizli'de 27 kişi zorunlu olarak yurda yerleştirildi

Pamukkale ve Merkezefendi İlçeleri’nde 30 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında evlerinde karantina altında olması gereken 27 korona hastası, ikametinde olmaması nedeniyle Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirildi. Ayrıca temaslı olduğu kişileri bildirmeyen veya yanlış bildiren 3 kişiye 3 bin 150’şer lira idari para cezası uygulandı.

Denizli'de 27 kişi zorunlu olarak yurda yerleştirildi

Denizli Valiliği, Pamukkale ile Merkezefendi İlçeleri’nde korona virüs tedbirlerine uymayanlara yönelik açıklamada bulundu. Açıklamada; 30 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında Pamukkale ve Merkezefendi’de ikametinde olması gerekirken karantina kurallarına uymayarak dışarıda olduğu tespit edilen 27 kişinin, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yerleştirildiği bildirildi. Kurallara uymayan 27 kişiye 3 bin 150’şer lira idari para cezası ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı. Öte yandan söz konusu tarihler arasında temaslı olduğu kişileri bildirmeyen veya yanlış bildiren 3 kişiye de 3 bin 150’şer Lira idari para cezası uygulandı ve adli işlem başlatıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımız, karantinada olması gerekirken ikametini terk eden temaslı veya Kovid-19 teşhisi pozitif olan kişileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunabilirler.

Korona virüsle olduğu gibi, toplum sağlığını hiçe sayan kişilerle de mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER