Denizli'de güreşçiler korona testinden geçti

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sporcu Eğitim Merkezi’nde yatılı kalan 17 öğrenci sporcu ile antrenörler, yeni sezon çalışmaları öncesi korona virüs testi yaptırdı. 

Denizli'de güreşçiler korona testinden geçti

Türk sporunun altyapısına hizmet eden ve güreş milli takımına bugüne kadar onlarca sporcu kazandıran Denizli Güreş Eğitim Merkezi’nde yeni sezona başlamanın heyecanı yaşanıyor. 2020-2021 sezonunda 17 öğrenci sporcunun eğitim göreceği merkezde, sporcular pandemi dolayısıyla verilen aranın ardından geçtiğimiz hafta yeniden buluştu. İstiklal Caddesi’nde bulunan tesis bahçesinde sabah saatlerinde sporcular ve antrenörlere korona virüs testi yapıldı. Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden gelen sağlık görevlilerince yapılan testlerin ardından sporculara, pandemi dolayısıyla tesiste alınan tedbirler ve uygulanacak kurallar aktarıldı.

Antrenmanlar temassız olacak

Güreş Eğitim Merkezi’nde kalan 2003-2006 arası doğumlu öğrenci sporcular, gündüz okullarına devam edecek, akşamları ise yeni sezon için form tutacak. Öğrencilerin okul servisinden, diyetisyen gözetiminde beslenmelerine, teorik derslerine ve konaklamalarına kadar tüm ayrıntılarla yakından ilgilenilen tesiste, akşam saatlerinde yapılacak antrenmanlar tedbirler çerçevesinde temassız kuvvet çalışması şeklinde olacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER