Denizli'de korona hastası taburcu edildi! Alkışlarla uğurlandı

Türkiye’de korona virüse bağlı ölümler yaşansa da sevindirici haberler de geliyor. Özel Denipol Hastanesi’nde tedavi gören bir hasta, tedavisinin ardından sağlığına kavuşarak alkışlarla taburcu edildi.

Özel Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğur Kulalı, “Hastamızın tedavisi başarıyla tamamlandı. Bunda Sağlık Bakanlığı’ndan, Sağlık Müdürlüğü’ne ve Denipol Hastanesi'ne kadar takım halinde çalışmanın payı büyük” dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan korona virüs (Kovid-19) dünya genelinde yaklaşık 75 bin kişinin ölümüne neden oldu. Türkiye ve dünyada koronaya karşı açılan savaş devam ederken, sevindirici haberler de geliyor. Denizli’deki Özel Denipol Hastanesi’nde korona virüs tedavisi gören 32 yaşındaki Pınar E. tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Pınar E., Özel Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğur Kulalı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Doktoru Muzaffer Turunç ve sağlık personeli tarafından alkışlarla evine uğurlandı. Sağlığına kavuşan Pınar E. uğurlama sırasında mutluluk gözyaşlarına engel olamadı.

“TAKIM HALİNDE ÇALIŞMANIN PAYI BÜYÜK”

Konuya ilişkin açıklama yapan Özel Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Uğur Kulalı; “Hastamızın yurtdışı teması yoktur. Enfeksiyon kaynağı iş yeri olarak görünüyor. Sosyal mesafenin önemi burada bir kez daha ortaya çıkıyor. Hastamızın tedavisi başarıyla tamamlandı. Bunda Sağlık Bakanlığı’ndan, Sağlık Müdürlüğü’ne ve Denipol Hastanesi'ne kadar takım halinde çalışmanın payı büyük” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221