Denizli'de korona virüs balık satışlarını etkiledi

Denizli Balık Hali esnafı havaların ısınması ve korona virüs endişesiyle vatandaşların dışarı çıkmaktan imtina etmesinden dolayı satışlarda ciddi miktarda düşüş yaşandığını belirterek, ürünün bol olduğunu ancak alıcının olmadığını ifade etti.

Denizli'de korona virüs balık satışlarını etkiledi

Denizli Balık Hali’ndeki esnaf, balığa olan ilgisinin azalmasını toplumda oluşan korona virüs endişesine bağlıyor.

Balık Hali’nde tezgahlar dolu olmasına rağmen; esnaf, müşteri bulamıyor. Vatandaşların dışarıya çıkmaya korktuğunu söyleyen balık hali esnafından Emre Tak, “Bu aralar havalar sıcak gittiği için biraz da bu virüslerden dolayı insanlar dışarıya çıkmaya korkuyor. Sezon da kapandığı için işler yok” dedi. Balığın sağlık olduğunu ve dolayısıyla salgını önleyeceğini savunan esnaf Cüneyt Altun, buna rağmen balık halinin boş olduğunu dile getirdi. Altun, “Hastalık var diye insanlar dışarı çıkmaktan korkuyor ama balık sağlıktır, balık salgını önler, balık vitamindir. Balıkta omega değerleri var. Sağlık için balık yiyelim ama virüsten korkmayalım. Fiyatlar şu anda deniz çupraları var 45, levrekler var 45, levrek 40 TL’ye var, barbunlar var, karidesler var, kopezler var, mezgit var kışın olmayan balık çeşitleri şuan da gelmiş bulunmakta. Şuan da insanlar tedirgin oldukları için dışarı çıkamıyor ama tedirginliği bırakalım sağlık için balık yiyelim. Bu salgını her şeyi önler ben bundan eminim. Vatandaşlarımızı balık yemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan, Balık Hali’nde istavrit 30, çupra 40, uskumru 30, levrek 40, sardalya 20 ve hamsinin kilogram fiyatı 20 TL’den satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221