Denizli'de Kovid Çağrı Merkezi çalışmalarını sürdürüyor

Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında virüs tanısı alan yada temaslı olduğu için evde izole olan hastaların semptom ve izolasyon sorgulamalarını yapmak amacıyla 24 Ağustos’ta kurulan Kovid Çağrı Merkezi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Denizli'de Kovid Çağrı Merkezi çalışmalarını sürdürüyor

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kovid Çağrı Merkezi, 2 hekim ve 19 yardımcı sağlık personeliyle birlikte 24 Ağustos’tan bu yana UMKE binasında hizmet veriyor. Çağrı merkezinde görevli çalışanlar; korona virüs tanısı alarak evde tedaviye alınan hastalara telefon ile ulaşarak semptom ve izolasyon sorgulamalarını yapıyor. Tedavi ve izolasyon süreçleri de çağrı merkezi çalışanları tarafından yakından takip edilerek, hastalıkla ilgili bilgilendirmeler yapılıyor.

MÜDÜR ÖZTÜRK’TEN ÇAĞRI MERKEZİNE ZİYARET

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, korona ile mücadelede önemli bir yer tutan Kovid Çağrı Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde görevli hekimler Uz. Dr. Celile Hatipoğlu ve Dr. Erhan Kaya’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Müdür Öztürk, pandemi döneminde sağlık çalışanlarının daha yoğun ve özveriyle çalıştığını belirtti. Müdür Öztürk; “Korona virüs ile mücadelede tanı ve tedavi konusundaki çalışmalar başarıyla yürütülmektedir. Kovid Çağrı Merkezi’nin kurulmasının amacı da ülkemizin başarıyla yürüttüğü mücadelede izolasyondaki vatandaşlara danışmanlık etmek, sorularına cevap vermek, sahada görevli ekiplerimizin koordinasyonunu tek bir çatı altında toplamaktır. Çağrı merkezimiz şuanda 2 hekim 19 sağlık çalışanı olmak üzere toplam 21 kişiyle hizmet vermektedir. Ülkemizin yürüttüğü bu mücadelede izolasyon tedbirlerini ne kadar çok insana anlatabilirsek, korona virüs ile mücadelede o kadar hızlı yol alırız. Çağrı merkezimizde özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarımıza korona virüs ile mücadeledeki emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER