Denizli'de vaka sayısındaki düşüş sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 10-16 Temmuz tarihlerini kapsayan haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasına göre; Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 18,83 oldu. Son paylaşılan haritada kentin vaka sayısı yüz binde 21,71 olarak açıklanmıştı.

Denizli'de vaka sayısındaki düşüş sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10- 16 Temmuz arası illere göre her 100 bin kişide görülen korona virüs vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştı. Bakan Koca, açıklamasında, "İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı programını ne kadar kısa sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa sürede salgın gündemi dışında kalırız" ifadelerini kullandı. Haritaya göre; Siirt, Ağrı, Bitlis, Diyarbakır, Van ve Kırıkkale 100 bin kişide en çok korona virüs vakası görülen iller oldu. En az vaka görülen iller ise Kilis, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Hatay ve Uşak oldu. İllere göre haftalık vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 75.12, Ankara'da 57.95 ve İzmir'de 24.46 oldu.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER

Son haftada vaka sayılarının en çok arttığı illeri de açıklayan Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı ile Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın” dedi.

DENİZLİ'DEKİ DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Bakan Koca’nın paylaştığı vaka sayılarını gösteren insidans haritasına göre; Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 18,83 oldu. Son paylaşılan haritada kentin vaka sayısı yüz binde 21,71 olarak açıklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER