Denizli'deki vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan ve 3-9 Temmuz tarihlerini kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı'nı gösteren haritaya göre; Denizli’nin haftalık vaka sayısı, yüz binde 21,71 oldu. 26 Haziran-2 Temmuz'u kapsayan haritaya göre Denizli’nin haftalık vaka sayısı, yüz binde 28,82 olarak açıklanmıştı.

Denizli'deki vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Temmuz tarihlerini kapsayan ve 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı'nı gösteren haritayı, sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre; Denizli’nin haftalık vaka sayısı, yüz binde 21,71 oldu. 26 Haziran-2 Temmuz'u kapsayan haritaya göre kentin haftalık vaka sayısı, yüz binde 28,82 olarak açıklanmıştı.

“AŞI İLE UMUDUMUZ ARTIYOR"

Bakan koca, paylaşımında vaka sayısının en çok arttığı illeri de açıklayarak; “Vaka sayısının geçen haftaya göre en çok arttığı ilk 5 ilimiz: Siirt, Ağrı, Hakkari, Antalya ve Van. Zaman kaybetmeden aşımızı olalım. Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Erzurum, Isparta, Kütahya ve Çorum. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER