Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk uyardı!

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kentte bir süredir durgun seyreden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının tekrar yükselişe geçtiğini anımsatarak, kent sakinlerini yılbaşı gecesini kalabalık ortamlardaki kutlamalar yerine aileleriyle geçirmeye çağırdı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 11-17 Aralık arası 100 bin kişide görülen vaka sayısında Denizli'nin 223,65'e ulaştığına dikkat çekti.

Kentte son dönemde tedbirlere yeterince uyulmadığını aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

"Geçen hafta düşme eğilimi gösteren vaka sayımız, tedbirlere yeterince uyulmaması nedeniyle maalesef 2021 yılının son haftasına ciddi bir artışla girmemize sebep oldu. Hepimiz yorulmuş olabiliriz ama bu Kovid-19 ile mücadelemizde zafiyetlere sebep olmamalı. 2022 yılını eğlence mekanlarında, kalabalık ortamlardaki kutlamalarla karşılamaya hazırlananları bir kez daha uyarmak istiyorum; bu yılbaşını da çekirdek ailemizle evimizde geçirelim, tedbiri elden bırakmayalım. Aşı zamanımız gelmişse hatırlatma dozumuzu mutlaka yaptıralım. Tüm bu tedbirlere uyalım ki bu yılbaşı bizim veya sevdiklerimizin son yılbaşı olmasın."

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER