Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk'ten uyarı

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, sosyal medya hesabından “Sevgili Denizlililer”  başlığı ile yayınladığı mesajında; “Örnek ve sağlıklı şehir olalım. Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı” dedi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk'ten uyarı

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, sosyal medya hesabından “Sevgili Denizlililer”  başlığı ile paylaşımda bulundu.

Müdür Öztürk, mesajında; “Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı” diyerek uyarıda bulundu.

Dr. Öztürk, mesajında şunları söyledi: “Kovid-19 ile mücadelede 1 yıldan uzun bir süreyi geride bıraktık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Denizli’mizde de yoğun bir mücadele yaşıyoruz. Bu süreçte elbette ki yorulan sadece sağlık çalışanları olmadı. Esnafımız, Sanayicimiz, evlerinde uzun süre kapalı kalan büyüklerimiz, okula gidemeyen çocuklarımız. Elbette hep birlikte yorulduk. Çok basit 3 kural söyledik; maske, mesafe, hijyen. Bir süredir devam eden kontrollü sosyal yaşamı hala kavrayamamış vatandaşlarımıza sağlık çalışanlarının bir mesajı var; lütfen önce kendinizi sonra sevdiklerinizi koruyun, kapalı ortamlarda toplu halde bir araya gelmeyin, açık havaya güvenip maskelerinizi çıkarmayın. Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı, biraz daha dayanın, korona virüs bizden daha güçlü değil. Biz sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayın, yorgunuz ama yılgın değiliz. Haydi Denizli! tedbirlere uyalım, sıramız geldikçe aşımızı yaptıralım. Örnek ve sağlıklı şehir olalım. Cumanız mübarek, günleriniz sağlıklı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER