Denizli Valiliği'nden yeni kararlar!

Vali Ali Fuat Atik başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde bir dizi yeni kararlar alındı.

Denizli Valiliği'nden yeni kararlar!

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında Kovid-19 tedbirlerini görüşmek amacıyla olağanüstü toplandı. Toplantıda, şu kararlar alındı:

1- Korona virüsle mücadelede toplum sağlığını korumak ve salgın riskini en aza indirmek amacıyla evde izolasyonda olan Kovid-19 tanılı ve ya temaslı kişilerin takibi ve evde izolasyon kurallarını ihlal eden kişilerin ivedilikle belirlenmesi için:

a) Apartman/site yöneticilerinin gerektiğinde denetim ekiplerine dahil edilmesine, filyasyon ekipleri ile işbirliği içinde koordineli olarak sorumluluk almalarının sağlanmasına.

b) Filyasyon ekipleri tarafından apartman/site vb. ortak yaşam alanına sahip konutlarda yaşayan Kovid-19 tanılı veya temaslı kişilerin ilk ziyaretleri sırasında apartman/site yöneticisi/yönetim kuruluna sözel bilgi verilmesine.

2- Evlere teknik bakım, onarım, tadilat vb. amaçlı giden şirketlerin/kişilerin hane halkı için Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden HES Kodu sorgulaması yapabilmesine, ev halkı ve ilgili teknik çalışanların karşılıklı HES Kodu sorgulaması yapmalarının ve randevu esnasında tarafların bu konuda birbirlerini bilgilendirmelerinin uygun olacağına.

3- Pazaryerlerine ilişkin; il merkezi ve ilçelerde kurulan tüm pazaryerlerinde pazaryeri sorumlusu belirlenmesine, belirlenen sorumlular tarafından görülen aksaklıkların direk ilgili Kaymakamlık veya Belediyelere bildirilerek ivedilikle müdahale edilmesinin sağlanmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER