Denizli Valiliği yeni yasakları açıkladı!

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında olağanüstü toplandı.

Denizli Valiliği yeni yasakları açıkladı!

Toplantıda son günlerde artışa geçen korona virüs önlemleri doğrultusunda bir dizi kararlar alındı.

İşte o yasaklar: 

1- Korana virüs salgınıyla mücadelenin tüm hızıyla devam ettiği kontrollü sosyal hayat döneminde, vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında toplu şekilde bir araya gelmemelerine yönelik tedbirler olarak herhangi bir zorunluluk taşımayan, her türlü açık ve kapalı ortamlarda yapılması talep edilen festival, şenlik, konser vb. faaliyetlere izin verilmemesine.

2- İlimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bankalarda (özel bankalar dahil) çalışan personel ile hizmet almak veya ziyaret amacıyla başvuran tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu “Hayat Eve Sığar” (HES) uygulaması üzerinden HES kodu sorgulanarak binaya alınmasına ve şüpheli kişi tespit edildiğinde gerekli yerlere bildirilmesine.

3- Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretlerin yasaklanmasına.

4- Tüm kamu ve özel kurumlar dahil toplantıların yapılmamasına,  yapılması zorunlu toplantıların ise online yapılmasına.

5- Tütün Mamülleri ve Alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik kapsamında ilgili kurumdan açık alkollü içki satış belgesi alan gerçek ve tüzel kişilere ait turizm işletmeli de dahil olmak üzere tüm işyerlerinin saat 24.00 de günlük faaliyetlerini sonlandırmasına. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER