Denizli'de 93’lük Nuri Dede koronayı yendi

Korona virüs sebebiyle evde tedavi altına alınan ve testi pozitif çıkan 93 yaşındaki Nuri Güler, verdiği savaşta kazanan taraf oldu. Karantina süreci biten ve sağlığına kavuşan Güler sağlık çalışanlarına minnettarlığını dile getirerek; “Allah tez zamanda virüs belasından bizi kurtarsın” dedi.

Denizli'de 93’lük Nuri Dede koronayı yendi

65 yaş üstü yaşlı bireyleri daha çok etkileyen korona virüs, bu sefer sert kayaya tosladı. 6 çocuk ve 61 torun sahibi 93 yaşındaki Nuri Güler’in oğullarının birinde korona virüs çıktı. Oğlunun temaslısı olarak 14 gün karantinaya alınan Nuri Güler’e sağlık çalışanları tarafından evinde test yapıldı. Korona virüs testi pozitif çıkan Güler’e hemen ilaç tedavisi başlandı ve hastalığının seyri takibe alındı. Karantina boyunca öksürük ve halsizlik şikayetleriyle boğuşan Nuri Güler koronayla verdiği savaşı kazanarak sağlığına kavuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARLIĞINI DİLE GETİRDİ

Şeker, tansiyon, kolesterol gibi kronik herhangi bir rahatsızlığı olmayan Güler, sağlık çalışanlarına minnettarlığını dile getirerek; “Oğlumun korona virüs olmasından sonra, evime sağlık çalışanları geldi. Test yaptılar. Benim de korona olduğumu söylediler. İlaç bıraktılar. Her gün arayarak ve ziyaret ederek durumumu sordular. Hepsinden Allah razı olsun. Sigara, alkol hiç kullanmadım.  Her öğünde yemeklerden sonra tatlı yemeyi çok severim. Bu yaşıma kadar sağlıkla ilgili herhangi bir rahatsızlığım olmamıştı. Ömrü hayatımızda bunu da görmek varmış. İnşallah tüm hastalar benim gibi iyileşerek şifa bulurlar” dedi.

“BÜYÜKLERİMİZİ YETERİNCE KORUYAMIYORUZ"

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Nuri Güler’e geçmiş olsun dileklerini ileterek;“Pandemi boyunca İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri, Sağlık Bakanlığımızın ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileriyle,  gerekse ilimizde Valimiz Sayın Ali Fuat Atik öncülüğünde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ve Pandemi Kurullarımız tarafından alınan kararlarla salgını kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın da her konuda kurallara uyması önem arz ediyor. Ayrıca bulaş riskini en aza indirmek için aile içi temasın minumum seviyelere indirilmesi gerekiyor. Nuri Amcamız da aile içi temasla koronaya yakalanmış. Karantina süresi boyunca yaptığımız takibinde öksürük ve halsizlik şikayetleri oluştu. Sağlık çalışanlarımızın gayreti ve takibiyle evde tedavisini tamamladı ve sağlığına kavuştu. Nuri Amcamız da gördüğümüz gibi aile içi bulaş çok fazla ve büyüklerimizi yeterince koruyamıyoruz. Burada özellikle gençlere çok büyük sorumluluk düşüyor. Sosyal hayatı sınırlayıp kurallara uyarak büyüklerimizi özellikle de yaşlılarımızı korumalıyız.  Herkes Nuri Amcamız kadar şanslı olmayabilir. Buradan bir kez daha vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. İzolasyon kurallarına, sosyal mesafeye ve maske kullanmaya özen göstersinler ve ülke olarak korona virüsle yürüttüğümüz mücadelede ben de varım desinler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER