Denizli'de bir ilçe daha giriş çıkışları kapattı!

Denizli'nin Serinhisar İlçe Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 24. maddesine göre, ilçeye 15 gün giriş çıkışlara kapatıldı.

Denizli'de bir ilçe daha giriş çıkışları kapattı!

Serinhisar İlçe Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 24. maddesine göre, Kaymakam Oğuz Şenlik Başkanlığında aşağıdaki kararları almıştır. 

İşte o kararlar:

"Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla Acıpayam Kaymakamlığı tarafından Acıpayam ilçesine giriş ve çıkışların yasaklanması nedeniyle; 05.04.2020 saat 23:00’den itibaren geçerli olmak üzere Serinhisar ilçemizden Acıpayam’a,Acıpayam’dan Serinhisar’a karayolu ile (toplu taşıma aracı,özel araç ve yaya) girişler ve çıkışlar 15 gün süre ile durdurulmuştur.

İlçemizde görev yapan devlet memurları çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici,çalışan ya da işyeri sahiplerinin; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri-ikametgah belgesi, SGK kayıt belgesi) belgeleri ibraz etmek şartı ile kapsam dışında tutulmalarına,

Yine Kamu Hizmeti veren kuruluşlar; 112, İtfaiye, Tedaş, Telekom araç ve personeli ile toptan gıda ,temizlik ve ilaç arzı yapan araçlar kapsam dışında tutulacaktır. Ticari yük, uluslararası taşımacılık, zorunlu hallerde yolcu taşıyan , uluslararası yük taşıyan araçların transit şekilde geçişlerine müsaade edilecektir.

Başta sağlık ve güvenlik olmak kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanlar, görevli olduklarına dair belge veya kimlikle giriş-çıkış yapabileceklerdir.
Doğum tarihi 01.01.2000-01.01.2002 tarihleri arasında (18-20 yaş aralığında) olmakla beraber; Kamu kurum ve kuruluşlarında memur, sözleşmeli personel veya işçi statüsünde görevli olanlar, Özel sektörde düzenli bir işe sahip olan ve sosyal güvenlik kayıt belgesi ile bu durumu belgeleyenler, Tarımsal üretimin sürekliliği açısından önemli bir fonksiyona sahip olan ve iller arasındaki planlama, seyahat ve konaklama koşulları 03.04.2020 tarih ve 6202 sayılı Genelge ile düzenlenen mevsimlik tarım işçileri, 03.04.2020 tarih ve 6235 sayılı sayılı Bakanlık Genelgesi ile getirilen sokağa çıkış yasağından muaf tutulacaktır. Bu istisnalar 01.01.2002 tarihinden sonra doğanlara (18 yaşından küçüklere) uygulanmayacaktır. Sokağa çıkış yasağından muaf tutulanlar istisna kapsamında olduklarını kanıtlayacak belgeleri yanlarında bulundurmak ve denetimler sırasında bu belgeleri ibraz etmek zorundadır.
İlçemizde ikamet edip terhis olan Askeri almak için İl dışı izinleri Kaymakamlık tarafından verilecektir, oy birliğiyle karar verilmiştir. denildi."

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER