Denizli'de koronaya yakalanan belediye başkanından açıklama

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Denizli'de koronaya yakalanan belediye başkanından açıklama

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla korona virüse yakalandığını duyurdu. Başkan Akçay yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Değerli dostlar ve hemşehrilerim, 14 Eylül 2020 Pazartesi Günü Tavas Devlet Hastanesi'nde yaptırmış olduğum Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Bu nedenle tedavi sürecimi evimde karantina altında geçireceğim. Allah'ın izniyle en kısa sürede sağlığıma kavuşarak, sizlerle birlikte olmayı ümit ediyorum. Sağlıklı günler dilerim.”

“Hijyen, maske ve sosyal mesafeye uyalım”

Korona testinin pozitif çıkmasının ardından Denizli Gazetesi’ne açıklamada bulunan Başkan Akçay, “Tavas Devlet Hastanesi’nde testimi yaptırdım. Pozitif olduğunu öğrendim. Bu gelişmeyi öğrenir öğrenmez kendimi ve ailemi evimde karantinaya aldım. Doktorlarımızın tavsiyelerini, önerileri dinledim. Şuan için iyiyim. Kendim için endişe veren, beni zor duruma sokan bir durum şuan için söz konusu değil. En başından beri kurallara uyan bir vatandaş ve yerel bir yönetici olarak vatandaşlarıma şunları söyleyebilirim. Salgın henüz bitmiş değil. Maske konusunda dikkat etmeliyiz. Sosyal mesafeye uymalıyız. Hijyen kurallarına önem vermeliyiz. Hiç kimsenin bu konuda ‘bana bir şey olmaz’ düşüncesi hâkim olmasın. Bu virüs herkese bulaşabilir. Bu zor günleri birlikte atlatacağız. Vatandaşlara evde kalmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER