Denizlili gazeteci korona virüse yenik düştü

Denizli'de doğup büyüdükten sonra Aydın'a gazetecilik mesleğine ilk adımını atan Gazeteci-Yazar Emin Karaca, yakalandığı korona virüse yenildi. 72 yaşındaki Karaca, yarın İstanbul'da toprağa verilecek.

Denizlili gazeteci korona virüse yenik düştü

Aslen Denizli'nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesinden olan gazeteci-yazar Emin Karaca, korona virüse yenildi. Bir süredir korona virüs tedavisi gören 72 yaşındaki gazetecinin, akşam saatlerinde hayatını kaybetti öğrenildi. Karaca'nın ölümü ailesini ve meslektaşlarını yasa boğdu.

TGC'DEN ANMA MESAJI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Emin Karaca'nın hayatını kaybetmesinin ardından mesaj yayınladı. Mesajda, "Değerli meslektaşımız Emin Karaca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Karaca’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Emin Karaca kimdir?

1949 yılında Denizli’de doğdu. Aydın Lisesi’ni bitirdi. Mesleğe 1968 yılında Hüraydın Gazetesi’nde başladı. Gelişim Yayınları, Milliyet, Güneş, Halk Gerçeği, Para Dergisi, Özgür Gündem ve Radikal gazetelerinde düzeltmen, muhabir, servis yöneticisi ve köşe yazarı olarak çalıştı. Basın meslek kuruluşlarının yarışmalarında köşe yazısı, röportaj ve inceleme dalında birçok ödül sahibi olan Emin Karaca Sürekli Basın Kartı taşıyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER