Denizlililer endişeli!

Denizli’de artan korona vakaları endişelendiriyor. Yine de birçok alanda kalabalık görüntüler ortaya çıkıyor.

Denizlililer endişeli!

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) vaka sayılarının arttığı Denizli'de vatandaşlar, sosyal mesafe ve maske kurallarının ihmali dolayısıyla endişelerini dile getirdi.

Bir önceki haftaya göre 25 Eylül-1 Ekim haftasında vaka yoğunluğu en çok artan iller sıralamasında Denizli ise dokuzuncu sırada yer aldı. Tüm uyarı ve önlemlere rağmen Denizliler ise kentin işlek cadde ve merkezlerini doldurdu. Rehavetin arttığı kentte dışarı çıkanların maske ve mesafe kurallarına uymadığı gözlemlendi.

İşten çıkıp evine giderken dahi endişelendiğini kaydeden Adnan Egdir, “İnsanların rehavete çok fazla kapılması, maske ve mesafeye eskisi gibi dikkat etmemesinden dolayı artış yaşanıyor. Bir de alışveriş merkezlerinde gıda ürünü alan vatandaşların iç içe çok olması, vaka sayılarının artmasına sebep oluyor. Pandeminin başında olduğu gibi çok fazla dikkat ederek bunu önleyebiliriz" dedi. Alışveriş yapmak için dışarıya çıktığını söyleyen Ramazan Gözer, “Vatandaşlarımız mesafeyi korumuyor. Bunun yanında maske de takmadıkları için vaka artıyor. Bana göre şu an her şey normal görünüyor. Maske ve mesafe yeterli. Ben aşının çok önemli olduğuna inanıyorum. Ben aşımı yaptım ve maske çok kullanmıyorum. Aşı çok önemli” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER