Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 49,48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 5-11 Haziran tarihleri arasındaki haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasına göre; Denizli’nin vaka sayısı, yüz binde 49,48 oldu. Son paylaşılan haritada kentin vaka sayısı yüz binde 53,83 olarak açıklanmıştı.

Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 49,48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5-11 Haziran tarihleri arasındaki haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasını paylaştı. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bakan Koca, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Aşı ile bitecek” dedi.

“Aşı ile bitecek”

Vaka sayısının an çok azalan illerini de paylaşan Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Bilecik, Karaman, Malatya, Kastamonu ve Isparta. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Aşı ile bitecek” diye konuştu. Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 49,48 oldu. Son paylaşılan haritada Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 53,83 olarak açıklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER