Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 53,83

Sağlık Bakanlığı'nın illere göre haftalık vaka sayısı haritası güncellendi. Son bir haftadaki verilere göre; Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 53,83 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 Mayıs-4 Haziran'ı kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' haritasını paylaştı. Haritaya göre 100 bin nüfusta görülen vaka sayısında tüm illerde düşüş seyri devam etti. Vaka sayısı en çok azalan iller Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli oldu. Büyük kentler İstanbul'da 100 bin kişide görülen vaka oranı 63,93, Ankara'da 99,50, İzmir'de 41,23 oldu.

“Düşme eğilimi devam ediyor”

Bakan Koca, harita ile birlikte paylaştığı mesajında, "Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin" dedi. Bakan Koca ikinci mesajında ise "Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek, aşı ile bağışıklık kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Denizli’nin vaka sayısı düşüyor

Bakan Koca’nın paylaştığı 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' haritasına göre Denizli’nin vaka sayısındaki düşüş sürüyor. Bakan Koca tarafından güncellenen haritaya göre kentin vaka sayısı; yüz binde 53,83 oldu. 22-28 Mayıs'taki 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' haritasına göre Denizli’nin vaka sayısı; yüz binde 70,32 olarak açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER