Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan 2. dalga açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında 2. dalgayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan 2. dalga açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kluge, Avrupa ülkelerinin iyiye gittiğini ancak rehavete kapılmamaları gerektiğini belirterek, 2. dalga için eylül ayını işaret etti.

İnternet üzerinden düzenlenen çevrimiçi brifingde konuşan Kluge, birçok Avrupa ülkesinde salgının iyiye gitmesinin olumlu bir gelişme olduğunu ancak bu ülkelerdeki hükümetlerin rehavete kapılmaması gerektiğini belirtti.

‘SONBAHARA HAZIRLANMALIYIZ’

Kluge, “Avrupalı ülkelere şunu söylemek istiyorum; eğer durum iyiye gidiyorsa, bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıyız” dedi.

Kluge, Kovid-19’da ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini ve mevsimsel griple birlikte yayılabileceğini vurguladı.Kluge, dünkü açıklamasında, “Kovid enfeksiyonunun tekrar yükselişe geçmesi gibi açık bir tehdit var, eğer durdurulmazsa ikinci bir dalga gelebilir ve çok yıkıcı olabilir” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER