Dünya Sağlık Örgütü’nden 2. dalga açıklaması!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Korona virüsle mücadele devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan 2. dalga açıklaması geldi. DSÖ, 2. dalga için uyarı yaparken, sonbaharı işaret etti.

Dünya Sağlık Örgütü’nden 2. dalga açıklaması!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs tüm dünyayı kasıp kavurdu. Salgınla mücadele devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 2. dalgaya ilişkin açıklamalarda bulundu. DSÖ, milyonlarca insanı enfekte eden ve hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs için 2. dalganın beklendiği tarihi duyurdu.

Korona virüs salgınında küresel vaka sayısı 8.5 milyonu geçerken Dünya Sağlık Örgütü, sonbahar aylarında ikinci dalga beklendiğini duyurdu.

DSÖ’nün Avrupa Bölge sorumlusu Dr. Hans Kluge, tüm ülkelerin bulaşma ve vaka takibi konusunda hemen adım atmaları gerektiğini söyledi. DSÖ yetkililer, tüm ülkeleri hızlı ve etkili test, vaka takibi ve izolasyon konusunda çalışmaya çağırıyor.

SONBAHARDA 2. DALGA

Sonbaharda baş gösterebilecek ikinci dalga Kovid-19 salgını için DSÖ, bulaşma takibi ve olası karantina uygulamalarını birleştirecek bir strateji geliştirmeye çalışacak.

Rusya’daki bir DSÖ tesisinde yapılan toplantıya katılan Dr. Hans Kluge, sonbahar mevsiminin ‘yüksek olasılıkla’ sayılarda artışa neden olacağını, tıpkı yıl sonunda grip vakalarında artış yaşandığı gibi Kovid-19 vakalarında da artışlar görülebileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211