Honaz Belediyesi’nden Korona önlemi

Honaz Belediyesi, tüm dünyada etkisini gösteren korona virüsüne karşı önlem amacıyla, temizlik malzemesi ve sıvı sabundan oluşan kolileri okullara teslim etti.

Honaz Belediyesi’nden Korona önlemi

Çin’den başlayan ve zamanla tüm dünyaya yayılan korona virüsünün Türkiye’de de görülmesi üzerine Honaz Belediyesi konuyla ilgili çalışma başlattı.

Temizlik malzemesi ve sıvı sabundan oluşan koliler hazırlayan Honaz Belediyesi, ilçe genelinde bulunan tüm okullara bu kolileri teslim etti.

Vatandaşların temizliğe büyük önem vermesi gereken dönemde yapılan bu hareket büyük takdir topladı.

Panik havası oluşturmadan gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Korona virüsünün ülkemizde görülmesinin ardından hemen ekip arkadaşlarımla durumu değerlendirip yapabileceklerimizi masaya yatırdık. Bu işe ilk olarak okullardan başlayarak çocuklarımızın bu konuda daha sağlıklı ve daha temiz olmasını sağlamak istedik. Bu kapsamda ilçemiz genelindeki tüm okullara içinde temizlik malzemesi ve sıvı sabun olan koliler hazırlayarak teslim ettik. Yine belediyemizde de gerekli temizlik çalışmalarında bulunduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211