İki belde ve iki köy için kısıtlama kararı alındı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Kuruçay ve Tepecik beldeleri ile Çobanköy ve Göbel köylerinde 14 gün süreyle kısıtlama uygulaması başlatıldığı bildirildi.

İki belde ve iki köy için kısıtlama kararı alındı

Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun, salgının yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla yeni kararlar aldığı duyuruldu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Kuruçay ve Tepecik beldelerinde vatandaşların farklı nedenlerle bir araya gelerek sosyal izolasyon tedbirlerini ihlal ettikleri ve vaka artışlarına neden oldukları tespit edilmiştir. Bu bağlamda Kuruçay ve Tepecik beldelerinde 14 gün boyunca kısıtlama uygulanması kararı alınmıştır. Yine ilçeye bağlı Çobanköy ve Göbel köylerinde pozitif vakalarda ciddi ve hızlı artış olduğu gözlemlenmiştir. Söz konusu köylerde de 14 gün süreyle kısıtlama uygulanmasına, pozitif vakaların ve temaslıların ev karantinası süreçlerinin devam etmesine, köylere giriş çıkışların jandarma ekiplerinin kontrolünde yapılmasına karar verilmiştir."

Ayrıca açıklamada, tedbirlere uymayanlar hakkında idari para cezası ve aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince adli işlem yapılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER