Kabine bugün toplanıyor! Sokağa çıkma yasağı geri mi geliyor?

Türkiye’de korona virüs salgınına karşı mücadele kapsamında saat 15:00’da Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yapılacak.

Kabine bugün toplanıyor! Sokağa çıkma yasağı geri mi geliyor?

Vaka sayısında düşüşe geçilememesi nedeniyle geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.” açıklamasını yaptı. Bu kapsamda bugün saat 15:00’da Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantı içeriğinde ise AVM, pazar yeri gibi vatandaşların toplu olarak bulundukları yerlerde yeni önlemler alınması bulunuyor

ÖNLEMLERİN SIKILAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek. AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında.

KARANTİNAYI İHLAL EDENLER KONUŞULACAK

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEDBİRLERİ ARTTIRMAK DURUMUNDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız. O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşıma gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.” İfadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER