Korona virüsle ilgili flaş araştırma!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini sürdürürken flaş bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre, ABD'nin bazı eyaletlerindeki vaka sayısının resmi kayıtların çok üstünde olduğu belirtildi.

Korona virüsle ilgili flaş araştırma!

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yapılan araştırmada, ülkenin bazı eyaletlerindeki vaka sayısının mevcut resmi kayıtların çok üstünde olduğu kaydedildi.

AÇIKLANAN RAKAMLARDAN FAZLA OLABİLİR İDDİASI

Araştırmada, salgına yakalanan çoğu kimsenin belirti göstermediği veya doktora gitmediği için virüsün toplum içinde dolaştığı, bu nedenle vaka sayısının mevcut rakamlardan çok daha fazla olduğunun düşünüldüğü belirtildi.

10 eyaletteki 10 şehirde klinik ve hastane testlerini inceleyen araştırmacılar, ayrıca virüsün ülke nüfusunun çok az bir kısmına temas ettiğini belirledi.

Virüs, San Francisco, Utah, Minneapolis, St. Paul gibi şehirlerde nüfusun sadece yüzde 1 ile 2,2’sine temas ederken, bu oranın yüzde 23,3 ile en fazla New York’ta olduğu kaydedildi.

Yetkililer, toplum bağışıklığı için nüfusun en az yüzde 60-70’inin virüs ile temas etmesi gerektiğine işaret ederek, ABD’nin henüz bu seviyenin çok uzağında olduğunun altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211