Korona virüsten vefat edenlerin yaptığı en büyük hata!

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüsten yaşamını yitirenlerin yaptığı en büyük hatayı açıkladı.

Korona virüsten vefat edenlerin yaptığı en büyük hata!

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüsten yaşamını yitirenlerin yaptığı en büyük hatayı belirtti. Prof. Ceyhan, “Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı. Bunlar tedavide etkili olabileceğini düşündüğümüz ilaçlar.” diyerek uyarıda bulundu.

KORONA VİRÜS HASTALARINA UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, zatürre oranının azalmış olmasının en büyük sebebinin önceden ve erken dönemde kullanılan ilaçlar olduğunu belirterek, “Bu ilaçları vatandaşlarımızın hassasiyetle kullanmasını özellikle söylemek istiyorum. Vatandaşımızın yüzde 80’e yakınının hafif geçirdiğini biliyoruz. Hafif geçirenler, ‘Ben ilaç almadan da bunu hafif atlattım’ diye düşünüyor olabilir; ama bize özellikle müracaat eden, ağır gelen hastaların ilaç kullanmayan hastalar olduğunun altını çizmek istiyorum. Yani hastaneye yatan, yoğun bakıma geçişi olan, cihaza bağlanan ve erken dönemde kaybetmek durumunda kaldığımız hastaların önemli kısmı erken dönemde tedavisi başlanmayan ve erken dönemde ilacını almayan kişiler olduğunu bilelim. ‘Eğer kötüleşirsen bu ilacı al’ diye bir yaklaşım doğru değil. Çünkü zaten 7’nci, 8’inci gününde aldığınızda artık etkisi olmuyor. O nedenle erken dönemde ilaçlarımızı mutlak alalım. Vatandaşlarımız ilaçlarını kullanmaktan vazgeçmesinler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211