Korona virüsü bir fuarı daha vurdu

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, 21 - 25 Nisan 2020 tarihin yapılacak olan 26. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı - EVTEKS'in Korona virüsünden dolayı ertelendiğini açıkladı.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, 21 - 25 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan, 26. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı - EVTEKS'in Korona virüsünden dolayı ertelendiğini açıkladı.

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, yaptığı yazılı açıklamada, “Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 88 ülkede şu ana kadar 4 bine yakın insanının hayatına mal olan yeni tip Korona Virüsü (COVID-19) alınan tüm önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam ediyor. Vakalardaki hızlı artış dünyanın dört bir yanında düzenlenen fuar, festival, defile, spor müsabakaları ve daha bir çok sektör için büyük önem taşıyan organizasyonların iptalini de beraberinde getirdi. Türkiye'de şu ana kadar herhangi bir vakanın görülmemiş olması hem ülkemiz, hem de Türk ev tekstili sektörü için sevindiricidir. Ancak virüs, sektörümüzün en büyük ve en önemli pazarı olan bir çok ülkede hayatı tehdit etmeyi sürdürmekte ve bu ülke vatandaşlarının başka ülkelere seyahat etmesine imkan vermemektedir. Dünyada yaşanan bu gelişmeler ışığında Hasan Hüseyin Bayram başkanlığında toplanan TETSİAD Yönetim Kurulu, sektörümüzün en büyük organizasyonu olan ve 21 - 25 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan, 26. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı - EVTEKS'in, yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir.” Dedi.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, yeni fuar tarihinin, yapılacak istişare ve değerlendirmelerin ardından belirleneceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER