Korona yayılmaya devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ekim ayı içerisinde açıkladığı ve Türkiye’de korona virüsün en yüksek 5 il içerisinde yer alan Denizli’de, virüs yayımlaya devam ediyor.

Korona yayılmaya devam ediyor

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs, sonbahar aylarıyla birlikte etkisini arttırdı. Dünyanın pek çok ülkesinde kısıtlamalar yeniden başlarken; Denizli’deki hasta sayındaki artış hız kesmiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ekim ayı içerisinde açıkladığı ve Türkiye’de korona virüsün en yüksek 5 il içerisinde yer alan Denizli’de, virüs yayımlaya devam ediyor.

Başkan Kepenek karantinada

Honaz Belediye Başkanı Kepenek Kovid-19 testinin negatif çıktığını ancak temaslı olduğu için karantinada olacağını duyurdu. Başkan Kepenek 13 Kasım’a kadar evde ailesi ile karantinada olacak.

Hüseyin Erdem, koronaya yakalandı

Korona önlemleri kapsamında kapatılan Acıpayam Belediyesi’nde çalışmaların devam edeceği, pazartesi günü yapılacak toplantı ile belli olacak. İlçede salı günleri kurulan Acıpayam Pazarı’nın yapılıp yapılmaması ise pazartesi günü netleşecek. Öte yandan Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem’e yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz. Bu sebeple Belediyemizdeki tedbirler daha da sıklaştırılacaktır. Maske, Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim.”

Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun’un testi pozitif

31 Mart seçimlerinden bu yana Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Fatih Coşkun’un korona virüs testinin testi de pozitif çıktığı öğrenildi. Korona virüs, Çameli’de de etkili oluyor. MHP Çameli İlçe Başkanı Murat Kerem Genç, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ifade etti.

Vali Atik; “Sosyal ilişkilerimizi azaltalım”

Pandeminin tüm dünyayı olduğu gibi ülkeyi de ciddi anlamda etkilediğini hatırlatan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Süreci hep birlikte yürütürsek başarıya ulaşacağız. Filyasyon çalışmalarını tek tek takip ediyoruz. Birçok yerde denetimler ve ziyaretler yapıyoruz. Bu mücadeledeki en büyük silahımız maske, mesafe ve temizlik kuralını kesinlikle aklımızdan çıkartmayacağız. Buna uyarsak emin olun bunu başaracağız. Biraz sosyal ilişkilerimizi azaltalım. Komşu ve akraba ziyaretlerimizi askıya alalım ve azaltalım. Bu işin üstesinden ancak bu şekilde gelebiliriz. Vatandaşımız kendi tedbirini kendisi alacak ve kendisini koruyacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER