“Ligin ertelenmesini istiyoruz”

​​​​​​​Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, korona virüs (Covid-19) nedeniyle Süper Lig’in ertelenmesi gerektiğini söyledi. Birçok kulüp başkanının aynı düşüncede olduğunu ifade eden Başkan Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu ile bu konuda görüşmelerin olduğunu açıkladı.

“Ligin ertelenmesini istiyoruz”

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çetin, Türkiye’de de vakaların görüldüğünü hatırlattı ve Süper Lig’in ertelenmesi gerektiğini söyledi.

“ÇOĞU KULÜP BAŞKANI AYNI DÜŞÜNCEDE”

Birçok kulüp başkanının kendileri ile aynı görüşte olduğunu aktaran Başkan Çetin, “ Her şeyin başı sağlık. Biz liglerin ertelenmesini istiyoruz. Bu konudaki görüşümüzü de belirttik. Çoğu kulüp başkanı da aynı şekilde düşünüyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile sürekli irtibat halindeyiz. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir gelişme olabilir” dedi.

“LANET OLASI BİR VİRÜSLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Futbolcularında aileleri var” diyen Çetin, “Alınan kararlara uymakla mükellefiz ancak ligin ertelenmesi taraftarıyız. Maçlar 1 ya da 2 ay sonra oynanabilir ama sağlık hiç bir zaman geri gelmiyor. Lanet olası bir virüsle karşı karşıyayız. İnşallah bir an önce başımızdan defolup gider ve dünya da normal yaşantısına geri döner” diye konuştu. Taraftarsız oynanan karşılaşmaların seyir zevkinden uzak geçtiğini kaydeden Çetin, "İnsanlar, çoluk çocuklarının rızkından arttırıp kombine aldılar. En uygunu bence liglere ara verilmesi. Hem futbolcular, hem taraftarlar hem de tüm kulüpler için dünyadaki gibi Türkiye’de de ertelenmesi gerektiği kanısındayız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221