Müdür Öztürk Kovid-19 vakalarını değerlendirdi

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kentte bir süredir durgun seyreden yeni tip korona virüs (Kovid-19) vaka sayılarının hafta başından itibaren yükselişe geçtiğini belirtti.

Müdür Öztürk Kovid-19 vakalarını değerlendirdi

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, son dönemde artan vaka sayılarıyla birlikte hastanelerin normal ve yoğun bakım servislerinde yatan hasta sayısının da arttığını söyledi. Sağlık çalışanlarının vaka sayılarındaki artışı endişeyle takip ettiğini dile getiren Müdür Öztürk, şöyle konuştu: “Yaz aylarında açık havada olmamıza güvenerek arkadaşlarımızla, dostlarımızla sık sık bir araya geldik. Elbette ihtiyacımız vardı sosyalleşmeye. Korkarım ki korona virüs yokmuş gibi yaşama özlemimiz, bizleri esir aldı. Havaların soğuması ile beraber kapalı ortamlara geçtik. Aynı sosyal ortamlarda ama bu kez kapalı alanlarda olmamız vaka sayılarını artırdı. Bir süredir stabil giden vaka sayımız bu hafta başı itibarıyla yeni bir yükselişe geçti ve uzun zamandır görmediğimiz yükseklikte kendisini gösterdi.”

“BİRAZ DAHA SABIR VE GAYRET”

Vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarını ihmal etmemesi gerektiğini belirterek aşısını olmayan ya da hatırlatma dozu zamanı gelenlerin de sağlık merkezlerine başvurmasını isteyen Müdür Öztürk, “Biraz daha sabır ve gayret. Bir süre evlerimizde ailemizle vakit geçirelim, kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak duralım" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER