Pamukkale Belediyesi’nde korona virüs mesaisi

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle Pamukkale Belediyesi ekipleri, halkın yoğun olarak kullandığı cami ve park gibi alanlarla kamu binalarını ve okulları baştan aşağıya temizliyor.

Pamukkale Belediyesi’nde korona virüs mesaisi

Tüm ülkelerde görünen korona virüs ile ilgili olarak Pamukkale Belediyesi de tedbir almak için yoğun bir mesai harcıyor. Halkın yoğun olarak kullandığı tüm alanları elden geçiren ekipler, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapıyor. Özellikle camiler, ilk olarak temizlenip, hazır hale getiriliyor.

Bunun yanında belediyeye ait hizmet binaları da özel solüsyonlarla temizlenerek, olası salgın önlenmiş oluyor. Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, mesai saati gözetmeden ilçe genelindeki halkın yoğun olarak kullandığı park ve bahçeleri de temizliyor.

İlçe sınırları içinde yer alan kamu binaları ile okullar da planlama dahilinde ilaçlanıp, dezenfeksiyon işlemi ile tertemiz hale getiriliyor. Ayrıca Pamukkale Belediyesi’nin tüm binaları da baştan sona dezenfekte edildi.12 ekip aynı anda ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Öte yandan Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bazı ürünlere talebin artması üzerine sunu fırsatçılığa çevirenlere yönelik denetimler yapıyor. Fiyatı fahiş derecede artan ürünleri satan firmalara yönelik cezai işlemler de yapılıyor.

“FIRSATÇILARA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Dünyada etkisini gösteren korona virüse karşı adeta seferberlik ilan ettiklerini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Halkımızın bu konuda sıkıntı yaşamaması için gerekli tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimizi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçe genelindeki 187 camide çalışmalar tamamlandı. Ekiplerimizi yine halkın yoğun olarak kullandığı parklar ile bahçelerde de temizleme çalışmaları gece boyu da devam edecek. Cuma günü tüm kamu binaları, cumartesi günü de tüm okullarımız dezenfekte edilmiş olacak. Pamukkale Belediyesi Zabıta ekiplerimizde korona virüs nedeniyle bazı ürünlere artan talebi fırsatçılığa çevirenlere karşı denetimleri sıklaştırdı. Fırsatçılık yapanlar en ağır şekilde cezalandırılacaktır.  Pamukkale Belediyesi olarak her birimimizle halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221