Pamukkale ve Laodikya girişleri kapatıldı

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve her yıl milyonlarca yerli, yabancı turisti ağırlayan Pamukkale ile Laodikya, korona virüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişine kapatıldı.

Pamukkale ve Laodikya girişleri kapatıldı

2019 yılında tarihi bir rekor kırarak 2 milyon 500 binin üzerinde turist ağırlayan travertenleri ile ünlü Pamukkale’ye korona virüsün dünyada küresel bir tehlikeye dönüşmesinin ardından gelen ziyaretçi sayısı gözle görülür şekilde azaldı.

Türkiye’nin bir dizi önlem aldığı virüse karşı tedbirler kapsamında ören yerlerinin ziyaretçi girişine kapatılması kararı üzerine Pamukkale ile hemen yanı başındaki Laodikya’ya da girişler Mart ayı sonuna kadar durduruldu. Virüs tehlikesinin baş göstermesinin ardından Çin başta olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Pamukkale’de alınan karar, en çok turizmcileri etkiledi. Tur ve gezi kapsamında Denizli’ye gelen ve konaklamaya başlayan turistler, Pamukkale’nin kapatılması kararı üzerine ülkelerine dönmeye başladı. Acenteler aracılığı ile tur satın alan az sayıdaki turistler ise ziyaret programlarını iptal etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211