PAÜ pandemi tedbirlerini açıkladı

Pamukkale Üniversitesi Senato Toplantısı, uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirildi. Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin öğrencilerin HES kodlarını pusula sistemine girme zorunluluğu konusunda önemli kararlar alındı.

PAÜ pandemi tedbirlerini açıkladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Senatosu, yüz yüze eğitimin gerçekleştirileceği 2021-2022 Öğretim Yılı öncesinde, pandemi sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği olağan toplantılarını uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirdi. Toplantıda, yüz yüze eğitimde uygulanacak pandemi kurallarına ilişkin önemli kararlar alındı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, senato üyeleri ve daire başkanları katıldı. Toplantıda alınan kararlar Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından okundu.

Toplantıda şu kararlar alındı: “Tüm öğrenciler, HES kodlarını pusula bilgi sistemine işleyecek. 2021-2022 Öğretim Yılı’nın ilk haftası, ‘Oryantasyon Haftası’ olacak. Öğrenciler binalara HES kodu ile alınacak. Öğretim üyelerinin HES kodu takipleri ise dekanlıklar tarafından gerçekleştirilecek. Fiziki şartları uygun olan fakültelerde öğrenci giriş ve çıkışları için farklı kapılar belirlenecek. Öğrenciler, dersleri mutlaka maskeli takip edebilecek ve öğretim üyeleri ders anlatımı sırasında öğrenciler ile yeterli mesafe sağlanabiliyorsa maskesiz ders anlatabilecek. Öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu fakültelerde mesai ve derslerin başlama saatleri farklılık gösterecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER