PAÜ'de görevli profesör korona virüse yenik düştü

Sonbahar aylarıyla birlikte yeniden tırmanışa geçen korona virüs, beraberinde ölümleri de artırdı. Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan Behlül Bektaş, Kovid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi.

PAÜ'de görevli profesör korona virüse yenik düştü

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile mücadele tüm hızıyla sürerken; virüs, sonbahar aylarıyla birlikte dünya ile birlikte Türkiye’de de tırmanışa geçti. Türkiye’ye paralel olarak Denizli’de de tırmanışa geçen korona virüs, can almaya devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan Behlül Bektaş, Kovid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Bektaş’ın ölümü, PAÜ’deki akademisyenlere de üzüntüyle karşılandı.

PROF. DR. GÜNGÖR'DEN TAZİYE MESAJI

Prof. Dr. Bektaş için sosyal medyadan taziye mesajı yayımlayan PAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmud Güngör; “Pamukkale Üniversitemizin Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi olan çok değerli arkadaşımız Prof. Dr. Numan Behlül Bektaş Hocamızı Kovid-19 sebebiyle kaybettik. Araştırma Görevliliğim döneminde henüz Makina Bölümü öğrencimiz olan genç bilim adamı kardeşimize Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Mekanı cennet olsun. Allahımız şehitlik mertebesi lütfetsin inşallah. Ailesinin ve üniversite camiamızın başı sağ olsun” dedi.

BEKTAŞ HOCA'DAN ANLAMLI PAYLAŞIM

Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitire n Prof. Dr. Bektaş’ın 3 Kasım’da sosyal medya hesabın dan yaptığı paylaşım dikkat çekti. Merhum Bektaş paylaşımında; “Helalleşin her gece. Sevdiklerinizin kıymetini bilin. Uyuyup da uyanamamak var, uyanıp da bulamamak var” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211