Profesörden korona virüs uyarısı: "Bulaş açısından riskli"

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüs tedbirlerini yok sayanlara uyarılarda bulundu.

Profesörden korona virüs uyarısı: "Bulaş açısından riskli"

Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak AVM’de yerde yemek yiyenlere Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, AVM'lerde oluşan bu kalabalığın korona virüs bulaşı açısından riskli olduğunu dile getirdi.

Restoranların önünde yere çökerek yemek yenmesinin, restoranlarda yemekten daha riskli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, normalde restoran ve kafelerde sandalyelerin yerlerini ayarlayarak sosyal mesafenin sağlanabildiğini belirterek, “O görüntülerde görünen şey şu; tamamen mesafesiz ve maskelerini yemek yedikleri için çıkarıyorlar ve çok yakın mesafeden temas ediyorlar. Vatandaş demek ki neden bu yasağın çıktığını anlamamış. Onlar herhalde restoranda bir risk olduğunu düşünüyorlarmış. Dolayısıyla aldıkları şeyi bir arada yemenin risk oluşturduğunu anlamamışlar. Bazı yerlerde de restoranda çalışan birisi için de yer göstermek lazım. Açık alanda mesafenin sağlanacağı yerler oluşturmak lazım. Siz eğer insana çözüm göstermezseniz o bir şekilde yemek yemek zorunda” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER