Sarayköy’de korona virüs önlemi

Türkiye’de görülen korona virüs vakasının ardından, Sarayköy Belediyesi teyakkuza geçti. Belediye ekipleri okullarda, camilerde, parklarda, belediye binasında, otogar ve toplu kullanım alanlarında ilaçlama ve dezenfekte çalışması başlattı.

Sarayköy’de korona virüs önlemi

Türkiye’de görülen korona virüs vakasının ardından Sarayköy Belediyesi hastalıktan korunmaya yönelik hijyen çalışmalarını sıklaştırdı. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış dezenfektan ilaçların kullanıldığı çalışmalarda belediyeye ait tüm sosyal tesisler, okullar, camiler, parklar, otogar, belediye binası ve toplu kullanım alanlarının tamamında ilaçlama ve dezenfekte çalışması başlatıldı. Cumartesi günleri Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne kurulan pazar öncesi vatandaşların hijyen içinde alış veriş yapılabilmesi için pazaryeri içerisinde dezenfekte çalışması yapıldı. Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde eğitime 12 günlük tatil kararı verildi. Belediyenin zabıta ekipleri tarafından korona virüs sebebiyle talebi artan ürünlerin fiyatları konusunda esnafa denetimler yapılmaya başlandı. Fiyatı artan ürünleri satan esnaflara yönelik cezai işlemler uygulanacağı belirtildi.  Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da ilçedeki tüm okullarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmasına start verildi. İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde verilen kurslar için 30 Mart’a kadar tatil kararı alınarak kurum içerisinde dezenfekte çalışması yapıldı.

“ÇALIŞMALARIMIZI SIKLIKLA DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Korona virüse karşı çalışmaları titizlikle yürüteceklerini aktaran Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Vatandaşlarımızın sağlığı açısından bu süreçte çalışmalarımızı titizlikle takip edeceğiz. Öncelik çocuklarımızın yoğunluk gösterdiği alanlardan başlayarak camilerimizde, okullarımızda, parklarımızda, otogar ve belediye binamızda ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımızı toplu kullanım alanlarında sıklıkla devam ettireceğiz.  Vatandaşlarımızın kendi alacakları önlemler ve kurumsal olarak bizlerin alacağı önlemlerle birlikte bu önemli süreci en iyi şekilde atlatacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211